[HODL] Jak výrazně navýšit své portfolio pomocí aktivní investiční strategie

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Kryptomarket ustrnul – Bitcoin jde do strany a všichni čekají, co se bude dít. Pokud máte zainvestováno do kryptoměn, jistě v tuto chvíli vnímáte, že se děje něco zvláštního. Již 27.9. jsme vás informovali, že se graf kurzu Bitcoinu pohybuje směrem k bodu, kde se protínají trendové čáry. Nyní jako by vše ustrnulo při očekávání na výstup z trojúhelníku. Jak víte, při výstupu z trojúhelníku se očekává výrazný pohyb nahoru, nebo dolů. V tuto chvíli to však vypadá, že se Bitcoinu toto napětí zalíbilo a klidně si jede do strany. Pojďme toho využít a zapracovat na své strategii.

Bitcoin řídí kryptomarket – strategické poznatky

V nepravidelném seriálu HODL řešíme především Bitcoin. Často zde rozebíráme aktuální situaci, graf a fundament především co se týče Bitcoinu. Neznamená to ale, že by nás ostatní kryptoměny (altcoiny) nezajímaly. Jak jste si jistě všimli, na Kryptomagazínu vychází velké množství článků o různých altcoinech a v žádném případě se nedá říct, že bychom jakkoli stranili skalním příznivcům Bitcoinu, nebo naopak.

Jde o to, že vnímáme silnou navázanost všech alternativních coinů a tokenů na kurz Bitcoinu. Až na výjimky v současné době platí, že když se pohne Bitcoin, ostatní kryptoměny ho velmi důkladně následují stejným směrem. Zpravidla platí, že růst či pokles Bitcoinu altcoiny ještě překonají. Tedy, když Bitcoin roste nebo padá, altcoiny rostou či padají ještě více.

Pro hodlery z toho plyne několik zajímavých závěrů:

  • Když se kryptomarket nachyluje k downtrendu, je lepší držet Bitcoin (popř. některý stablecoin, zde je však na místě opatrnost – všichni víme o nedávném klopýtnutí Tetheru), protože ostatní kryptoměny budou padat mnohem rychleji a důrazněji.
  • V okolí dna dlouhodobého downtrendu je lepší kupovat slibné altcoiny, protože nabízejí vyšší potenciální zhodnocení.
  • Pokud se stane, že Bitcoin prudce klesne a některá kryptoměna ve vašem portfoliu tento pohyb nenásleduje, určitě je na místě zvážit prodej tohoto altcoinu dříve, než ho Bitcoin strhne dolů.
  • Jestliže kurz Bitcoinu prudce vzrostl a některý kvalitní altcoin se nepřidal, byť k tomu nemá žádný důvod (fundament, korekce předchozího růstu, apod.), tak se nabízí možnost spekulace na opožděný růst.

Má cenu aktivně zasahovat do portfolia?

Nabízí se otázka, zda bychom skutečně měli podobné úvahy realizovat v praxi a zkoušet aktivně zasahovat do svého portfolia za účelem jeho zhodnocení. Jednoznačná odpověď však neexistuje, protože každému vyhovuje a dává smysl něco jiného. My vás pouze informujeme o možnostech, rozhodnutí musí udělat každý sám za sebe.

Pokud se rozhodnete pro strategii, při které budete využívat dlouhodobé trendy a provázanost Bitcoinu a altcoinů, máte možnost významně zhodnotit své portfolio, ale je třeba to udělat správně a ve správný čas. Právě ten druhý bod, tedy čas, je velmi problematický. Nikdy předem nevíte, jestli už je čas na prodej, nebo to ještě poroste, a naopak.

Pokud jste například sledovali pumpu Dogecoinu, která nedávno proběhla, nemohli jste předem s jistotou vědět, že správný čas na jeho prodej bude okolo 100 satoshi za 1 DOGE. Kdo zde však prodal, již nyní může Dogecoin nakoupit zpět pod 60 sat. a je celkem pravděpodobné, že dojde až na původních cca 36 sat. Podobným způsobem je možné využít i dlouhodobé trendy Bitcoinu resp. celého market capu.

Doporučujeme vám: [Finance] Investice do zlata před krizí se vyplatí – Vaše úspory se mohou až zdvojnásobit!

Závěr

Kryptomarket je závislý na Bitcoinu, a proto se v tomto seriálu věnujeme především nejstarší kryptoměně. Graf Bitcoinu byste neměli zapomenout sledovat i v případě, že vás více zajímají altcoiny. Dnes jsme využili vyčkávání u pohybu do strany k tomu, abychom se krátce zamysleli o možnosti vylepšení své dlouhodobé strategie.

Pokud zvolíte aktivní přístup k tvorbě svého portfolia, můžete využít určitých opakujících se událostí na trhu ve svůj prospěch. Využít dlouhodobé trendy, opakující se pumpy a dumpy u některých altcoinů či vůdčí postavení Bitcoinu vám skutečně může přinést značné výdělky. Jen ten čas kdyby tak šlo něčím podplatit, co?

-Kytka

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img