[HODL] Bitcoin se chystá vystoupit z trojúhelníku. Potvrdí se kulaté dno a konec výprodejů?

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

Léto definitivně skončilo a venku se pomalu začíná ochlazovat. Okurková sezóna je za námi a downtrend by se tak s návratem lidí do trhu teoreticky mohl uchýlit ke konci. Z kryptomarketu je cítit vyčkávání a opatrnost investorů i obchodníků. Všichni jako by čekají na to, až něco odjistí pojistku, a trh obrazně řečeno vyletí do vzduchu. O institucionální investory není nouze, ale masivnější přísun kapitálu jsme zatím nepocítili. Možná se však pomalu tvoří kulaté dno.

Fundament

Neustále slýcháme a čteme zprávy o příchodu nových firem do kryptosvěta, např. Amazon, Microsoft a nově už i Yahoo. To nás utvrzuje v tom, že kryptoměny skutečně jsou na dobré cestě ke všeobecné akceptaci. Více novinek a informací si přečtěte v našich aktuálních článcích. Včerejší zprávy např. nabízejí řadu zajímavostí, jako je částečné zrušení banu Google na reklamy ohledně kryptoměn či změnu politiky Coinbase, která povede k zalistování většího množství různých kryptoměn.

Co říkají tradeři?

Technická analýza se může hodit i hodlerům. Na toto téma jsem zpovídal tradera T11 Reného (zde) a myslím, že o tom ani nikdo příliš nepochybuje. Proto se dnes podíváme také na graf. Od našich traderů jsme si vypůjčili dlouhodobý (1D) graf Bitcoinu, na kterém je krásně vidět, jak od prvního poklesu na 6 tisíc USD/BTC jednotlivé vrcholky, které následně vznikaly, respektují klesající trendline.

Vezmeme-li místa, kde si Bitcoin vytvářel dílčí dna, a spojíme je, dostaneme druhou trendline. Obě tyto trendové čáry nám dohromady vytvářejí trojúhelník. Faktem je, že zatímco o horní trendline není sporu, ta spodní se bude jednotlivým traderům lišit a možná také máte z grafu pocit, že byste si ji pro sebe vyznačili trochu jinak. Zaměřme se však na úroveň 6 200 USD/BTC vyznačenou modrou a přerušovanou červenou čarou uvnitř trojúhelníku.

Kulaté dno?

Trojúhelník, který vzniká mezi horní klesající trendline a zmiňovanou úrovní vyznačenou přerušovaně, nás zajímá. Je zřejmé, že pokud silná úroveň 5800–6200 USD obstojí ještě cca měsíc, tak jsme teoreticky venku z downtrendu. Co by nás potěšilo nejvíc, je krásný průraz nahoru, kdy graf vystoupá nad klesající trendline, pak se k ní shora vrátí, aby se od ní mohl odrazit a nabrat sílu k dalšímu pomalému růstu.

To by vedlo k verzi, že se potvrdí tvorba kulatého dna, které si můžete sami představit, když pomyslně spojíte jednotlivá dílčí dna. Jak už bylo řečeno, spodní trendline je diskutabilní, a je tomu tak možná právě proto, že se ve skutečnosti nejedná o přímku, ale je zde ono zakulacené dno. Takový scénář by znamenal, že nás již brzy čeká růst a katastrofické scénáře se nenaplní.

Regulace

Otázka regulací je stále otevřená, a přestože se všichni na jejich potřebě neshodují, je zřejmé, že přinejmenším v daňové oblasti by se jednoznačná a jasná pravidla hodila. Zajímavostí je např. nedávné vyjádření kongresmana USA Toma Emmera, který právě na nedořešené daňové otázky v oblasti kryptoměn upozorňuje.

Tom Emmer je rovněž předsedou kongresového klubu Blockchain Caucus. Tato americká vládní platforma zkoumá blockchain a kryptoměny. Jedním z jejích výstupů je volání po regulačním přístupu, který umožní, aby se kryptoměny vyvíjely stejným způsobem jako internet.

Je zřejmé, že právě Tom Emmer by se této úlohy rád rovnou zhostil. Jedná se o zprávu, ke které můžeme zaujmout opatrně pozitivní postoj. Pokud USA skutečně zavede regulace, které poplatníkům usnadní život, tak je víc než pravděpodobné, že se něčeho podobného dočkáme se zpožděním i u nás, a obecně by to mělo masové akceptaci kryptoměn prospět.

Závěr

Pozitivního fundamentu je velká spousta, a pokud nedojde k něčemu nepředvídatelnému, tak nevidím důvod, proč by si Bitcoin neměl udržet své kulaté dno, prolomit klesající trendline, a tedy i downtrend. Jak už jsem upozorňoval v některých předchozích dílech, potřebu regulací a zejména dořešení problematiky zdanění kryptoměn si politici začínají uvědomovat. Zatím je tato oblast velmi nejasná, tak doufejme, že se brzy dočkáme zjednodušení a ujasnění.

-Kytka

Naše nejnovější video

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Anonym

Prvne by nekdo musel potvrdit, ze TA v krypto vubec funguje ?

spot_img