Americký kongresman předloží tři zákony na podporu kryptoměn a blockchainu

0
USA kongres zákon

Americký kongresman Tom Emmer plánuje zavést tři zákony na podporu blockchainu a kryptoměn. 

Podpora kryptoměn v USA

Tyto tři návrhy zákonů mají názvy: „Rezoluce podporující digitální měny a blockchainovou technologii“, dále „Zákon pro zabezpečení regulace blockchainu“ a „Zákon o bezpečném zdanění příjmů z forků pro daňové poplatníky“.

Mohlo by vás také zajímat: Platit daně je neamerické!

Zákony by měly přimět federální vládu k tomu, aby vytvořila „jednoduché právní prostředí“ a omezila pokuty vůči jednotlivcům, kteří se přiznají k majetku pocházejícího z forků digitálních měn u amerického finančního úřadu, dokud Internal Revenue Service (IRS) neposkytne formální postup pro tyto situace. Podle Emmera „mohou daňoví poplatníci dodržet zákon pouze tehdy, když je zákon stanoven jasně.“

Emmer také převzal funkci předsedy kongresového klubu Blockchain Caucus, což je platforma pro průmyslovou a vládní spolupráci, která zkoumá dopad blockchainu a digitálních měn. Podle oznámení se „Klub domnívá, že je potřeba praktický regulační přístup, který umožní, aby se tato technologie vyvíjela stejným způsobem jako internet…“

Související téma: Regulace kryptoměn ve světě – Update červen

Amerika „objevuje Ameriku“

Začátkem tohoto týdne američtí zákonodárci vyzvali úřad IRS, aby vydal jasné a „komplexní“ pokyny pro zdanění kryptoměn. Zákonodárci argumentují, že zatímco IRS aktivně i nadále připomíná daňovým poplatníkům sankce za nedodržování jejich pokynů, nezavedení pevnějšího daňového rámce brání daňovým poplatníkům splnit jejich závazky.

Závěr

Zatím není úplně jasné, jak si zákonodárci konkrétně představují regulaci blockchainu a také výběr daní z výnosů pocházejících z forků digitálních měn. Možná, kdyby státní samospráva a finanční úřady fungovaly na blockchainu… To je ale zatím představa spíše z říše sci-fi. Možná, že je to tak lepší. A co vy, uvítali byste něco podobného v ČR nebo na Slovensku?

Zdroj: Cointelegraph.com

Naše poslední video:

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na