[HODL] BTC stále žije a downtrend se zdá být u konce – Se vstupem však uváženě

0
(0)
Kytka
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Člen týmu KM od začátku roku 2018. Zástupce hodlerské komunity, zakladatel webu KryptoHodler.cz. Autor se zaměřením na zajímavé novinky z kryptosvěta, propagátor finanční svobody a osobního rozvoje. Kytka je oddaný šiřitel "semínek" pozitivního přístupu k životu a snahy o změnu k lepšímu.

V minulém díle, který vyšel koncem června, jsem vás upozorňoval na výrazné výprodeje (cca 70 %) prakticky napříč celým kryptotrhem. Navzdory převládajícím predikcím dalšího pádu, které přicházely ze všech stran, jsem se odvážil predikovat spíše odraz ode dna, k němuž nakonec skutečně došlo a hranice okolo 6 000 USD zůstává prozatím nepokořená. Pokud tato úroveň obstojí coby dno letošního downtrendu, lze aktuální výkyvy mezi 6 tisíci a 10 tisíci USD již z dlouhodobého hlediska považovat za pohyb do strany. Bitcoin žije a vládne kryptomarketu, jeho kurz se však chová značně nevyzpytatelně.

Nakoupili jste na dosavadním letošním dně?

Pokud jste četli minulý díl a rozhodli jste se pro částečný vstup, jako já, tak nyní pravděpodobně vyčkáváte, co se bude dít dál. Z hlediska investiční psychologie je vhodné se nyní uklidnit a vyčkat na další průběh. Jestliže jsem vám koncem června doporučoval zvážit vstup do kryptoměn za cenu 6 000 USD/BTC, tak nyní bych si dovolil vás upozornit i na možnost, že se Bitcoin pod tuto úroveň může podívat, byť dle mého názoru již v rámci určitého, řekněme pohybu do strany. Jako vždy však rozhodnutí musí každý udělat sám za sebe.

Vstupujte po částech

Proč vám radím počkat s částí kapitálu na případný pokles? Z psychologického hlediska jde totiž dle mého názoru v současné situaci o jediný správný postup. Samozřejmě za předpokladu, že jste postupně vstupovali během propadu na 6 000 USD za Bitcoin a nyní stojíte před rozhodnutím, zda vložit i zbytek, nebo počkat. Je třeba vzít v úvahu i možnost, že se kurz přece jen podívá někam k 5 000 USD/BTC. Existuje totiž reálná možnost, že se tak stane. Tady opravdu nemůžu jinak, než vás na toto riziko a zároveň možnou příležitost upozornit. Hodler by se totiž neměl nechat strhnout davem.

Co se snažím naznačit je, že by bylo prozíravé si část kapitálu ponechat pro případ, že by cena Bitcoinu prolomila letošní LOW a vydala se někam ke zmiňovaným 5 000 USD. Dokud existuje určitá pravděpodobnost, že se tak stane, tak s tím musíme počítat a být i na tuto možnost připravení. Na druhou stranu stále platí, že aktuální ceny jsou oproti ATH velmi nízko a z dlouhodobého hlediska se tak může jednat o mimořádně lukrativní vstup.

Pokud jste ke kryptoměnám přišli právě nyní, tak vám upřímně gratuluji, máte totiž možnost poprvé nakoupit na velmi zajímavé cenové úrovni. Většina nováčků však přicházela během loňské eufórie, která se, jak všichni víme, následně proměnila v 70% pád.

Je Bitcoin živý?

Jak se můžete dočíst na stránce 99bitcoins.com, Bitcoin již „zemřel” minimálně 306 krát. Alespoň tedy taková je aktuální bilance článků, které tato stránka sbírá a které se poměrně často objevují s predikcí brzkého konce Bitcoinu i ostatních kryptoměn, a to již od roku 2010. Z toho si můžete udělat určitý obrázek o tom, jak častý je tento názor. Přesto tu kryptoměny stále jsou, BTC žije a já pevně věřím, že tomu tak bude i do budoucna.

Jsem totiž přesvědčený, že kdybych sečetl všechny novinky a informace ohledně pozitivních vyjádření vlivných lidí, spolupráce kryptoměn s různými firmami a příklady jejich praktického využití, tak bych dostal výrazně vyšší číslo. Jen za poslední pololetí je toho extrémně mnoho. Kryptoměny zkrátka pronikají do světa. Není tedy divu, že často slýcháme o potřebě jejich právního ošetření.

Regulace

Tento článek zakončíme tématem regulací. Je rok 2018 a kryptoměny již nejsou v plenkách. Startuje doba, kdy by měly pomalu začít ukazovat své reálné využití. Projekty nemůžou být na papíře na věky. S tím, jak budou kryptoměny stále více a více pronikat do našich životů, se bude potřeba jejich zákonných úprav zvyšovat. Zákonodárci na to budou muset reagovat a stanovit určitý právní rámec pro kryptoměny. Již během letošního roku očekávám nějakou zásadní novinku v tomto směru, která bude mít s největší pravděpodobností obrovský vliv na celý kryptomarket i kryptoměny jako takové.

Mohlo by vás zajímat: Vznik krypto ETF fondů je jen otázkou času

Závěr

Bitcoin žije, ale stále platí, že celý kryptomarket je ve výrazném výprodeji, což je pro hodlery ideální příležitost k nákupu, jak jsem psal již minule. Co se změnilo je, že došlo k odrazu ode dna v oblasti cca 6 000 USD a aktuálně se BTC obchoduje okolo 6 630 USD. I pokud bude střednědobý trend pokračovat nahoru, stále to ještě neznamená, že se nemůžeme ještě jednou podívat na 6 000, případně i níže. Osobně doporučuji s touto možností kalkulovat a ponechat si část kapitálu na případný vstup. V tomto se mimochodem částečně opírám také o predikce našeho tradera IXOYE.

-Kytka

Zdroje:
https://trading11.com
https://99bitcoins.com/bitcoinobituaries
https://kryptomagazin.cz

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img