Tom Lee: výprodeje v minulosti vedly k 150% růstu během 84 dní

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Tom Lee, vedoucí výzkumu ve Fundstrat, znovu potvrdil svůj optimismus ohledně kryptoměn. Pokud vám to jméno nic neříká, Tom Lee byl nejvyšším stratégem pro akcie u J.P. Morgan ještě předtím, než založil Fundstrat Global Advisors v roce 2014, a nyní je jedním z největších propagátorů kryptoměn na Wall Street.  

Ve své nové zprávě Lee neváhá nastavit za kryptoměny krk, když předpovídá, že Bitcoin se vrátí zpět na 20,000 dolarů do konce první poloviny roku 2018 a pak do konce roku dosáhne až 25,000 dolarů.

Už proběhlo pět podobných cyklů

Jeho předpověď je z velké části založena na pěti podobných cyklech poklesů a zotavení “podobných velikostí” v minulosti, které proběhly od poloviny roku 2016.

“Minulé výprodeje byly následovány zvýšením ceny novými nákupy až o 150% do 84 dnů “, uvedl Lee.

Lee navíc zvážil také zprávy o burzovním trhu s Bitcoin futures. Ve své zprávě uvedl, že kontrakty pro nadcházející měsíce naznačují, že jde o ceny “contango” nebo vyšší. Podle něj by taková pozitivita byla dostatečným důvodem pro investory, aby drželi Bitcoin a prodali futures.

To je v ostrém kontrastu se všemi negativními zprávami o “opětovném pádu” v posledních několika týdnech. Během tohoto období futures na tři měsíce signalizovaly další poklesy cen Bitcoinu.

Předpověď i pro Ether, Ethereum classic a Neo

Ještě stojí za zmínku, že Lee očekává, že Ether poroste až do výše 1900 dolarů do konce roku 2018, zatímco jeho prognózy pro Ethereum classic a Neo jsou na úrovni 60 dolarů a 225 dolarů.

Uvidíme poměrně brzy, nakolik se tato předpověď vyplní. V době psaní tohoto článku to příliš pozitivně nevypadá. Je otázkou, jestli už Bitcoin a ostatní kryptoměny, které táhne s sebou dolů, našly dno.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
[ue_partner_posts title="Články našich partnerů" count=2 layout=strip-post-list]

Reklama: