Černý leden je za námi. Co způsobilo masivní výprodej kryptoměn?

0
(0)

Pojem Black Friday, Černý pátek, zná nejspíše každý. Pojí se s ním nákupní horečka, davy lidí v nákupních centrech a v neposlední řadě velké slevy. A právě kvůli těmto slevám bychom mohli použít pojem “Černý leden” na události, které nám přinesl uplynulý měsíc v kryptosvětě.

Black Friday

Pro ty, kdo tento pojem ještě neslyšeli – jde o den po Díkuvzdání. To se vždy datuje na čtvrtý čtvrtek v měsíci listopadu. Tento den se od roku 1952 neformálně pojí se začátkem vánoční nákupní sezóny. Je tedy charakteristický velkými slevami, které mají přilákat davy lidí do obchodů.

Jak je ale Černý pátek spojený s kryptoměnami? Pokud se podíváte na leden 2018, určitě si všimnete spojení mezi Černým pátkem a Černým lednem. Stejně jako bývají slevy v obchodech během Černého pátku, mohli jsme uplynulý měsíc vidět slevy i u kryptoměn. Pod slevami samozřejmě myslíme obrovský pokles ceny téměř každé kryptoměny. Díky tomu mohli investoři nakupovat výhodněji, než například v prosinci 2017.

Co se stalo během Černého ledna?

Zmatek v Jižní Koreji

Zhruba v půlce ledna se z Jižní Koreje šířily zmatené informace a nejasnosti. Ministerstvo spravedlnosti této země údajně zvažovalo zakáz obchodování kryptoměn. Pro Jižní Koreu, která je jednou z nejpodstatnějších zemí pro Bitcoin a altcoiny, to nebyly vůbec příjemné zprávy. Dopad na trh to mělo téměř okamžitý, kdy ceny klesali podobně jako tomu bylo při zprávách, které se v září šířily z Číny.

Avšak už o několik dní později se vše vyjasnilo, když se k situaci vyjádřily vyšší autority tohoto asijského státu. Jak jsme informovali, nikdo neměl v plánu kryptoměny v Jižní Koreji zakázat. Trh se pomalu začal vzpamatovávat, aby jen o několik dní později inkasoval tvrdou ránu.

Staré zprávy

Před několika dny jsem informovali o nepříjemných obviněních, které se valily na burzu Bitfinex a kryptoměnu Tether. Firmy stojící za těmito dvěma projekty měly údajně dostat předvolání k soudu. Opět nepříliš pozitivní zprávy, které komunitu kolem kryptoměn nepříjemně ovlivnily.

Jak se však ukázalo, šlo o pořádně staré zprávy. Předvolání od Commodity Futures Trading Commission (CFTC) bylo údajně zasláno těmto firmám už první prosincový týden. Proč však tyto “novinky” vyšly na povrch až nyní nikdo neví. Možná to byl cílený FUD (fear, uncertainty, doubt – strach, nejistota, pochybnosti), který měl stlačit ceny kryptoměn ještě níže. Trh se však opět poměrně rychle zotavil. Avšak Černý leden pokračoval dále.

Čtěte pozorně!

U poslední události, která měla způsobit pád kryptotrhu, si uděláme malý průzkum. Nejprve si přečtěte krátký úryvek, který se šířil v Indii prostřednictvím médií:

“Vláda neuznává kryptoměnu jako legální minci a udělá vše pro to, aby eliminovala využití těchto kryptoaktiv na financování protiprávních činností nebo jakou součást platebního systému.”

Pořádně nepříjemné zprávy, což? Není divu, že lidé v Indii chtěli co nejdříve prodat všechny svoje kryptoměny. Vždyť budou v jejich zemi brzy nelegální. Každý z nás by se v této situaci pravděpodobně zachoval stejně. Ale bylo toto rozhodnutí správné?

Přečtete si stejný úryvek znovu. Tentokrát vám však trochu pomůžeme:

“Vláda neuznává kryptoměnu jako legální minci a udělá vše pro to, aby eliminovala využití těchto kryptoaktiv na financování protiprávních činností nebo jakou součást platebního systému.”

Cítíte ten rozdíl? Pokud ano, skvělé. Pokud ne, pojďme si to společně vysvětlit. Indie, tak jako většina států jako například Francie, Německo a jiné, chtějí docílit toho, aby se kryptoměny co nejméně nevyužívaly k nelegálním aktivitám. Nikdo však nechce bránit blockchain technologii. Vlády chtějí jen omezit její využívání k nezákonným činnostem. Kryptoměny ale umí nabídnout hodně pozitiv, a bylo by proto nerozumné, kdyby je všechny státy postavily mimo zákon.

Jak předejít Černému únoru?

Co by se mělo stát, aby po Černém lednu nepřišel i Černý únor? Odpověď je jednoduchá: dobré zprávy. Kryptokomunita zoufale potřebuje, aby se světem přestal šířit FUD a negativní zprávy o kryptoměnách. Určitě bychom všichni rádi viděli v médiích pozitivní zprávy o tom, jak kryptoměny pomáhají řešit problémy dnešní doby.

Zdroje:
cointelegraph.com
altcointoday.com

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Hubert

Přečtete si stejný úryvek znovu. Tentokrát vám však trochu pomůžeme:

„Vláda neuznává kryptoměnu jako legální minci a udělá vše pro to, aby eliminovala využití těchto kryptoaktiv na financování protiprávních činností nebo jakou součást platebního systému.“

„Vláda neuznává kryptoměnu jako legální minci a udělá vše pro to, aby eliminovala využití těchto kryptoaktiv jako součást platebního systému.“

Cítíte ten rozdíl? Pokud ano, skvělé.

Karel

Co je pred name no prece cerny unor :)))

spot_img