Francie vytvořila pracovní skupinu pro regulaci kryptoměn

0
(0)
Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

O postoji Německa k regulacím jsme Vás už dnes informovali. Odpověď ze strany další evropské velmoci na sebe nenechala dlouho čekat. Francie se rozhodla sestavit tým odborníků, který se bude zajímat pouze o efektivní regulaci kryptoměn.

Vyjádření francouzského ministra

Francouzský ministr financí Bruno Le Maire v pondělí oznámil vytvoření pracovní skupiny, která se bude zabývat regulací kryptoměn. Tato skupina bude odpovědná za předkládání návrhů, jak kryptoměny efektivně regulovat. Dalším úkolem této pracovní skupiny bude prevence vůči zneužívání kryptoměn. Bruno Le Maire prohlásil:

“Chceme stabilní ekonomiku. Odmítáme jakékoliv spekulace a finanční “objížďky” spojené s Bitcoinem.”

Francouzský ministr se dále vyjádřil, že skupina bude pod vedením Jean-Pierre Landau, někdejším zástupcem ředitele Francouzské Národní Banky. Jean- Pierre Landau bude zodpovědný za pokrok této skupiny v oblasti regulací. Rovněž je jeho úkolem znemožnit využívání kryptoměn na daňové úniky, praní špinavých peněz nebo na podporu kriminálních aktivit a terorismu.

Toto rozhodnutí Bruna Le Maire přichází přesně měsíc poté, co sám navrhl, aby se při nejbližších summitech G20 projednalo i téma regulace Bitcoinu. Dále se vyjádřil, že požádá přímo Argentinu (pořadatelskou zemi nejbližšího summitu G-20), aby přidala Bitcoin na agendu zasedání summitu.

“Je tam jasný risk spojený se spekulací. Spolu se všemi členy G-20 summitu se musíme zaobírat tím, jak bychom mohli regulovat Bitcoin.”

Přesně tak zněla slova francouzského ministra zhruba v polovině prosince.

Zda se podaří Bitcoin regulovat, nyní záleží zejména na jednotlivých státech. Budou na těchto regulacích státy pracovat společně, nebo půjde každý svou vlastní cestou? Jak by se dalo kryptoměny a Bitcoin, jako takový, správně kontrolovat? Odpovědi na tyto otázky se dozvíme zřejmě až po nejbližším G20 summitu, který se uskuteční začátkem prosince 2018 v argentinském Buenos Aires.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img