[HODL] BTC testuje dno – Jsme svědky manipulací? A je čas na obrat trendu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Cardano odhaluje, kdy se se stane plně decentralizovaným • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy opět v zelené • Upgrade Cardana dnes • Dogecoin bude v bankomatech v USA • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Po několika po sobě jdoucích...
Profilový obrázek
Kytkahttps://kryptohodler.cz/
Jako první jsem na naše kryptoweby přinesl články z oblasti osobního rozvoje a o různých formách bohatství. Působím jako podpora týmu a nejednou jsem spolupracoval na zlepšení českého Kryptomagazínu, kde jste mé články mohli poprvé najít začátkem roku 2018. Jsem také zakladatelem webu KryptoHodler.

Retest dna okolo 6000 USD/BTC proběhl koncem minulého týdne, když se kurz BTC chvilkově podíval až na cca 5850 USD a okamžitě se odrazil zpět nad 6000 USD. Ještě zajímavější byl kurz v EUR, který lízl rovných 5000. Bitcoin se od té doby drží na hodnotách 6100 – 6200 USD. Retest letošního dna stále probíhá a před námi je skutečně napínavé čekání. Naši tradeři čekají spíše další propad. Pro více informací klikněte na násl. odkaz. Ale čeká nás skutečně další pád, nebo se retest dna potvrdí a půjdeme znova otestovat psychologickou hranici 10 000 USD/BTC? A jaký vliv na tom budou mít případní manipulátoři s trhem?

Manipulace

Většina traderů skloňuje slovo manipulace ve všech pádech. Je ale kryptotrh skutečně tolik ovlivňován, nebo je to jenom jejich výmluva? Jakýsi pokus, jak si ospravedlnit, když se některý obchod příliš nepovede? No, berme to s odstupem a bez emocí. Jisté je, že trhu chybí regulace a že je stále moc malý. Jestliže má tedy někdo dostatečně velký kapitál, aby s cenou dokázal zahýbat, může se také pokusit ji ovlivnit tak, jak se to hodí právě jemu.

Je ale skutečně možné, aby si s tím někdo dělal doslova, co se mu zlíbí? Tuto otázku nechávám otevřenou. Budeme rádi, když nám do komentářů pod článkem napíšete svůj názor. Co si o tom myslíte vy?

Půjdeme do hlubin, nebo nás čeká obrat?

Od minulého dílu se změnilo pouze to, že už konečně došlo k dlouho očekávanému retestu hladiny 6000 USD/BTC. Na tom se asi všichni shodneme. Na to, co se bude dít dál, se už názory rozchází. Náš trader IXOYE na to má svůj pohled. Já osobně se musím přiznat, že výraznější pokles nečekám (jako např. zde, na 2500 USD). Názory okolo kurzů mi připomínají situaci, která byla před koncem roku 2017, jen v opačném gardu. Jen si vzpomeňte, jak tehdy skoro všichni věřili, že BTC poroste až do nebe. Málokdo tehdy očekával, že je po všem a během příštího pololetí celková kapitalizace (dle CMC) klesne ze svého ATH (cca 830 mld. USD) o 70 %.

Ať už způsobilo růst trhu cokoli (někdo tvrdí, že to rostlo jen díky Tetheru) a za současný propad můžou manipulace velkých hráčů, nebo jde zkrátka o normální průběh, jisté je, že ani tento propad nepotrvá navždy. Proč si to myslím? Není to poprvé a pravděpodobně ani naposled, kdy k něčemu takovému došlo. Viděli jsme to na kurzu digitálního zlata již několikrát, ostatně nejen tam. Něco podobného jsme mohli vidět např. i na kurzu zlata (viz. obr.).

Závěr

Aktuální situace na trhu je pro dlouhodobé investory časem nákupů. To co vidíme je 70% výprodej. Jistě, prakticky všichni jsme ve ztrátě a může přijít další pokles a šance trefit úplné dno. Záleží na vás, jakou taktiku si zvolíte a jestli vůbec budete do trhu vstupovat. Vždyť jsou tady ty manipulace, chybí nám regulace a je to risk. Následující průběh bude v každém případě velmi zajímavý. Čeká nás další propad, nebo je nejhorší už za námi? Jisté je, že se to během následujících týdnů a měsíců dozvíme. Prozatím můžeme sledovat novinky, mainnety, regulace a analýzy traderů.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře