[ZPRÁVY] Americká Frederal Reserve Bank přestala ignorovat kryptoměny

0
(0)

Americká Federal Reserve Bank přestala ignorovat kryptoměny – Bitcoin poroste: Brian Kelly i Charlie Lee setrvávají v “býčí” pozici – Binance: Decentralizovaná burza (DEX) přijde již brzy – Stellar uvažuje o akvizici za 500 milionů dolarů – Diverzifikace portfolia ne vždy funguje – Nasdaq uznává výhody blockchainu – Kryptoměny zažívají krizi, blockchainu se daří – Kambodža kriminalizuje obchodování s kryptoměnami bez licence – “Divoký západ ICO” se blíží ke konci – Japonsko penalizuje kryptoburzy, potvrdil se účet Yakuzy

Získejte exkluzivní členství na Trading11 jen za 250,- Kč měsíčně

Zpráva dne

Americká Federal Reserve Bank of St. Louis tento týden oznámila, že přidala do své databáze FRED (Federal Reserve Economic Data) – cenové indexy čtyř kryptoměn. Jsou to Bitcoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Litecoin. Je to zdánlivě malé gesto, které je však silným signálem, neboť se jedná o nejdůležitější centrální bankovní instituci na světě. https://news.bitcoin.com/  (v EN)

Bitcoin

Navzdory současné krizi Bitcoinu osobnosti kryptosvěta Brian Kelly a Charlie Lee věří v jeho moc. Shodli se na hodnocení pozice Bitcoinu po posledním hacku burzy Bithumb. Brian Kelly upozornil na skutečnost, že tentokrát jsou věci pro Bitcoin velmi odlišné. Uvedl tři důvody, ve kterých vidí potenciál pro pozitivní obrat a důvod, proč by se měla cena odrazit.

1. Bithumb reagoval rychle
2. Ztráty se hradí
3. “Medvědi” mohou být vyčerpaní

Když trhy reagují pozitivně na špatné zprávy, je to podle Kellyho příznak blížícího se vzestupného trendu.

Charlie Lee také věří, že pro Bitcoin přicházejí lepší dny. Podle Charlieho nemá hack kryptoburzy vliv na fundament Bitcoinu. Je to jako kdyby bance ukradli zlato. Ovlivní to jeho cenu? Ne. https://bitcoinist.com/ (v EN)

Decentralizované burzy

Binance plánuje v tomto roce spustit svou novou decentralizovanou burzu. Jmenuje se Binance Chain. Podle zprávy bude mít téměř každý svobodu při výběru mince. Changpeng Zhao, zakladatel a CEO společnosti Binance řekl: “Na DEXET budeme mít méně kontroly. Téměř každý si bude moci svobodně zalistovat kryptoměnu. To je filozofie decentralizované burzy – svoboda výběru, svoboda investic. Ale svoboda může s sebou přinést i podvodníky. To je něco, co nemůžeme ovládat.” https://dailyhodl.com/ (v EN)

Může vás zajímat: Binance chystá miliardový fond na správu rizikového kapitálu

Akvizice

Firma Stellar v současnosti diskutuje o možnosti získat startup Chain. Platforma Chain je zaměřena na to, aby banky a finanční instituce mohly vytvářet vlastní soukromé blockchainové sítě. I když není jasné, jak Stellar využije tuto technologii, výška transakce má být 500 milionů dolarů. https://cryptoslate.com/ (v EN)

Investice

Dan Morehead, generální ředitel společnosti Pantera Capital, napsal svá zjištění v investičním listu. Podle zprávy agentury Bloomberg klesla v květnu společnost Digital Asset Fund Pantera Capital o 26 procent. Dan Morehead viní za květnový pokles Dash, Waves, Bitshares a OmiseGo. Přesto Morehead tvrdí, že v roce 2018 se na Bitcoinu ukáží některé velké výnosy, včetně získání maximální hodnoty z předchozího roku. https://www.newsbtc.com/ (v EN)

Blockchain

Společnosti Nasdaq, Citi Treasury a Trade Solutions nedávno oznámily nové integrované řešení plateb, které umožňuje zpracování přímých plateb a automatizuje vyrovnání. Tento platební systém je založen na technologii distributed ledger. Nasdaq, druhá největší kryptoburza na světě, tímto otevřeně uznala výhody blockchainu. https://www.nasdaq.com/ (v EN)

Jihokorejské ministerstvo věd, informačních a komunikačních technologií oznámilo 21. června svou strategii rozvoje blockchainu. Prozradilo tak plány na investice více než 230 miliard KRW (přibližně 207 milionů USD) do veřejných a soukromých blockchainových projektů. Cílem je zvýšení konkurenční výhody Jižní Koreji v budoucí integraci blockchainu v rámci příslušných odvětví. https://cryptoslate.com/ (v EN)

Restrikce

Tři kambodžské vládní orgány (National Bank of Cambodia, Securities and Exchange Commision of Cambodia a General – Commissariat of National Police) společně oznámily, že šíření, oběh, nákup, prodej, obchodování a likvidace kryptoměn bez získání licence jsou nezákonnými činnostmi. Agentury také načrtly čtyři hlavní rizika spojená s krypto-obchodováním nebo investováním.
– Vydávání kryptoměn není zajištěno kolaterálem,
– investice do kryptoměn může způsobit ztráty v důsledku volatility,
– vysoké riziko počítačové kriminality,
– absence zákaznického ochranného mechanismu https://news.bitcoin.com/ (v EN).

Krimi

Vzhledem k tomu, že kryptoměnová kriminalita “plave” v hlavním proudu, SEC podniká kroky k regulaci ICO jako cenných papírů. SEC obdržela dne 18. června 2018 soudní příkaz na zmrazení majetku zakladatelů společnosti PlexCoin. Dominic Lacroix a Sabrina Paradis-Royer jsou obviněni z porušování ustanovení o boji proti podvodům v souvislosti s ICO a budou se zodpovídat za falešný marketing a podvodnou činnost. https://cryptoslate.com/ (v EN)

Doporučujeme: Jak se chránit před nástrahami v kryptosvětě

Nejvyšší japonský regulátor [FSA] vydal příkazy ke zlepšení podnikání šesti ze 16 licencovaných kryptoburz. Jsou mezi nimi Bitflyer, Quoione a Tech Bureau. Agentura potvrdila, že minimálně v jedné ze šesti burz má nějakou formu účasti Yakuza. V reakci na pokyn regulátora zastavila společnost Bitflyer registraci nových účtů. Regulátor uvedl: “Management nevytvořil systém vnitřní kontroly, včetně interního auditu, přičemž upřednostnil snížení nákladů.” https://news.bitcoin.com/ (v EN)

NAŠE NEJNOVĚJŠÍ VIDEO:

Přeloženo ze slovenského originálu. Autorem článku je Marek H.

Zdroj:
https://medium.com/

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img