Binance chystá miliardový fond na správu rizikového kapitálu

0
(0)

Zprávy a souhrny

Zájem o kryptoměny v dnešní době velmi roste. Neméně pozornosti by si však zasloužila i technologie, na které stojí. Širší adaptaci Blockchainu v mnoha odvětvích po celém světě však brání mimo jiné také nízká dostupnost blockchainových aplikací a platforem. Tomu nyní hodlá napomoct kryptoburza Binance.

Neustálý vývoj Blockchainu může již za poněkud krátkou dobu změnit celý svět. Proto je velmi důležité, aby se Blockchain dočkal co možná největší podpory. K jeho vývoji mohou přispět především velké společnosti, což si nyní uvědomila jedna z největších kryptoburz Binance. Ta existuje necelý rok, sídlí v Hong Kongu, ačkoliv se chystá její relokace na Maltu. I za tak krátkou dobu si již vybudovala velmi silnou uživatelskou základnu. Pojďme se nyní podívat, jak hodlá napomoct technologii, na které stojí.

Získejte profesionální analýzy a exkluzivní pohled na kryptoměny na trading11.com

“Social Impact Fund” – miliardový fond pro Blockchain

Binance vznikl v loňském roce, kdy bylo díky ICO a tokenu BNB vybráno 15 milionů dolarů. Od té doby se Binance stále rozšiřuje a těší se přízni velice široké členské základny. Token BNB má v současné době tržní limit ve výši 1,6 miliard dolarů a v budoucnu má, podle záměru společnosti Binance, pohánět jejich vlastní Blockchain.

Mohlo by vás zajímat: Binance coin (BNB) přináší zisky navzdory propadu hlavních kryptoměn

Zdá se, že Binance nyní našla další způsob, jak tyto vlastní tokeny využít. Společnost se totiž rozhodla napomoct rozvoji nových blockchainových projektů. Čínské zpravodajské síti to oznámila Ella Zhang, vedoucí Binance Labs.

Její slova prozrazují, že Binance bude investovat přímo do blockchainových startupů a podporovat další blockchainové fondy. Investice budou podle Zhangové prováděny právě pomocí vlastního tokenu BNB, a to v celkem deseti fázích po jednom stu milionů dolarů. Burza tak chce přispět do rozvoje celkového ekosystému Blockchainu a napomoct širší integraci. Zároveň říká, že se jedná o jakýsi sociální experiment.

Jedná se o rušivý společenský experiment. Binance Labs doufá v širší spolupráci s různými aspiračními projekty, které přispívají k vývoji a rozvoji blockchainových aplikací a že širší spolupráce povede jen k posílení růstu celého průmyslu,” řekla Zhang.

“Blockchainový Uber”

Binance Labs však podle informací již investovala do celkem čtyř takových projektů. Jedná se například o kryptoměnu MobileCoin, vysoce výkonný Blockchain od Oasis Labs, ověřovací platformu Certic nebo crowdfundingovou platformu Republic.

Doporučujeme: Krátký přehled jednotlivých generací technologie Blockchain

Prvním projektem, který obdrží přímé finanční prostředky prostřednictvím nového programu, je vyvíjená aplikace založená Chenem Weixingem. CEO a vývojář aplikace Funcity a úspěšné aplikace pro spolujízdu napříč Čínou prohlásil, že plánuje vytvořit platformu podobnou současnému Uberu a to pomocí Blockchainu. Tedy jakýsi “blockchainový Uber”.

Závěr: čeká nás blockchainová budoucnost?

Podpora Blockchainu v poslední době roste čím dál tím více a není se čemu divit, když Blockchain je rozhodně technologií budoucnosti. Bude tedy vskutku zajímavé pozorovat v následujících letech vývoj nových projektů a aplikací. Doufejme však, že vývoj neohrozí interní problémy společnosti Binance. Ta se totiž v současné době potýká s významným právním sporem se společností Sequoia Capital, která podniká v oblasti rizikového kapitálu. Sequoia Capital tvrdí, že burza porušila dohodu o výlučnosti tím, že se zapojila do diskuzí o financování s jinými společnostmi s rizikovým kapitálem. Snad to nijak neovlivní chod Binance Labs…

Naše nejnovější video:

YouTube video

Zdroje:
CoinDesk.com
CoinTelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdrojccn.com
Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: