Tone Vays: Až Bitcoin zase začne růst, altcoiny zkrachují!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Dariusz Matuszyński
Dariusz Matuszyński
Jsem zakladatelem portálu Kryptomagazin.cz, o kryptoměnách na české scéně nebylo prakticky nic, a tak jsem se rozhodl to napravit. Mám rád myšlenku decentralizace, trochu toho cypherpunku a kryptoanarchie. Krypto odvětví je můj svět, kde se denně pohybuji a pracuji, nemohu to tedy již nazvat koníčkem nebo zálibou. Rád vás na vašem kryptomagazínu vždy uvítám :)

Tone Vays, známý influencer v prostoru kryptoměn, nedávno přišel s tvrzením, že bear market nebude u konce, dokud „nezemře“ větší část altcoinů. Dle jeho mínění se již nebude opakovat bublina altcoinů, jak tomu bylo na konci roku 2017. Altcoiny jsou podle Vayse víceméně na cestě k rychlé smrti. Je tomu doopravdy tak? A co nás může čekat v brzké budoucnosti?

Altcoiny jako boxovací pytel

Vays je zarytým BTC maximalistou. Pro ostatní altcoiny v podstatě nevidí využití. Dle jeho mínění jsou to jednoduché kopie originálního blockchainu BTC. I proto se domnívá, že všechny altcoiny začnou poměrně rychle mizet a příští tržní cyklus jasně ukáže, že altcoiny mizí v zapomnění. Dominance BTC na trhu podle něj postupně poroste až ke 100 %.

V komunitě se kolem tohoto tvrzení strhla poměrně vyostřená debata. Ta byla ovšem z mého pohledu zcela irelevantní, protože Vays tvrzení nikdy nepodložil ničím jiným než svými názory, domněnkami a spekulacemi. A krypto nás učí, že je lepší jeden důkaz než tisíc názorů.

Více o akciovém trhu: Technická analýza akcií společnosti Tesla

Dle mého mínění se katastrofálně mýlí a jako vlivný člověk do svého omylu zatahuje i mnoho lidí ze své komunity. Pokud by totiž altcoiny měly doopravdy „vyhynout“, musí to mít ověřitelný důvod. Vays tvrdí, že jsou to pouze kopie. Toto tvrzení lze ovšem vyvrátit během vteřin. Ethereum přineslo na světlo světa smart kontrakty. Věc, kterou může udělat i BTC, ale neudělal ji.

Různé směry vývoje

Ethereum získalo významný náskok v oblasti smart kontraktů a jeho cena roste i díky jeho užívání k novému ekonomickému modelu ICO. Ačkoliv je XRP často kritizované, tak nelze popřít, že si svou hodnotu drží velmi dobře a jeho věrní mu věří. A přitom to není kopie BTC, ale úplně jiný systém. IOTA je postavená na technologii DAG, která je výrazně odlišná od blockchainu, a i tak stále existuje a navazuje nová partnerství v industriálním světě.

A proč by měly altcoiny skončit zrovna nyní? Poté co demonstrovaly nejen funkčnost (decentralizované burzy na ETH či NEO chainech), ale také zájem lidí, když při posledním bull runu stabilně klesala BTC dominance. Odpověď je jednoduchá. Altcoiny neumřou, a rozhodně ne brzy. Takový proces potrvá řadu let a bude lemován potřebou. Pokud by se ukázalo, že opravdu žádná potřeba pro altcoiny není, pak zmizí. To ovšem v prostoru zaměřeném na spekulace není možné říct.

Informace o indexu S&P 500: Analýza S&P 500 – Zastávka u rezistence

Vymírání altcoinů je v podstatě u konce. Stále budou ubývat ti nejslabší hráči, ale dovolil bych si tvrdit, že z nynějších top 100 coinů pravděpodobně nezmizí žádný, a to až do konce tohoto BTC cyklu. Důvodem je, že nikdo neví, kdo nakonec bude vítězem kryptozávodu. Bitcoin se sice jeví jako momentálně vedoucí závodník tohoto digitálního pelotonu, ale existují konkurenti, kteří přicházejí s výraznými výhodami. IOTA i NANO nemají poplatky v síti, a NANO dokonce demonstrovalo svou decentralizaci, což se zatím nedaří IOTĚ.

Stoupající mrtvé hvězdy

Dalším argumentem je, že kryptoměny nejsou firmy (alespoň ne většinou). Blockchain může existovat dlouho poté, co jej vývojáři opustí. Blockchainy jsou totiž stabilní. V příštím cyklu (stejně jako v minulém) tak uvidíme i již mrtvé blockchainy stoupat na ceně. Poptávka totiž postupně poroste, a stejně jako v minulém cyklu, tak i v tomto dříve či později pronikne poptávka i do spodních pater kryptoměn.

Umírání altcoinů jednou přijde. A v této budoucnosti může přijít o život i král. Jsme v prostoru technologie, která se dynamicky rozvíjí. Není možné odhadnout, jaký bude finální výsledek, ale je možné říct, jak pravděpodobně bude vypadat následující krok. Pokud vám někdo dnes tvrdí, že ví, jak to s kryptoměnami dopadne, tak lže.

Může vás zajímat:

Analýza indexu Dow Jones Industrial Average – Korekce po dlouhém růstu


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

4 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
4 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Roman

Jasna vec, mate pravdu. Nakonec to BTC z pozice panu odbornikovi vytlaci treba Enjin coin, taky altcoin….

Pet

Kdybych držel jen samé Bitcoiny, nebudu taky mluvit jinak:)

Rob

Moc hezkej článek! 🙂

Pleroma

Moje předpověď ….v letech 2020 a 2021 bude Bitcoin ještě na vrcholu . V dalších letech začne pozvolna ustupovat zhruba třem progresívním stabilním altcoinům a kolem roku 2025 klesne na čtvrté či páté místo. Stále ,ale zůstane vzácný 🙂 Howg.

Reklama: