4 miliony Bitcoinů jsou potencionálně ohroženy kvantovým útokem

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord
[speaker]

Kvantovým útokem jsou údajně ohroženy 4 miliony BTC, což odpovídá 19% všech bitcoinů. Při současné tržní hodnotě BTC by útok vyšel na hodnotu přes 28,5 miliard amerických dolarů. Které adresy to jsou?

Kolik bitcoinů je v ohrožení?

Podle analytiků ze společnosti Deloitte jsou všechny bitcoiny, umístěné na adresách p2pk (pay to public key) a p2pkh (pay to hash) ohroženy. Tyto adresy byly používány k ukládání všech BTC v prvních dnech spuštění Bitcoinu. Některé odhady tvrdí, že p2pk adresy mohou obsahovat okolo 2 milionů BTC.

V roce 2010 se objevil typ adresy p2pkh, který byl upřednostňován před p2pk a většina mincí, vytěžených za posledních 10 let, tak mohla být ukládána na těchto adresách. Předpokládá se však, že počet BTC, uložených na těchto adresách, se pohybuje okolo 2,5 milionu.

Analytici z Deloitte se domnívají, že lidé adresy p2pk již nepoužívají nebo se k nim nevracejí. Existují však 4 miliony zranitelných BTC na starších adresách. Množství, které může být kvantovým výpočtem ovlivněno a ohroženo.

Jak lze BTC ochránit?

Adresy p2pkh, které v minulosti nebyly užity k utrácení BTC, by měly být naprosto bezpečné, protože jejich veřejné klíče nebyly nikdy odhaleny v blockchainu. Kvantové počítače tak nemohou danou adresu napadnout k odvození soukromého klíče.

Jediné, co lidé musí udělat, je převést si své BTC na novou adresu, tím se tak jejich prostředky stanou naprosto bezpečné a nenapadnutelné.

Závěr

Bitcoin je kryptoměna velmi bezpečná a těžko napadnutelná. Za každým odcizením kryptoměn  stojí vždy sám uživatel, který dostatečně nezabezpečil svůj účet. Neváhejte proto vždy využít veškeré možné zabezpečení, které platforma nabízí nebo přesuňte svoje portfolio na hardwarovou peněženku.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře