Konkurence pro Trezor a Ledger? Hardware kryptopeněženka do SIM slotu

2
trezor

Americký startup VaultTel představil novou hardwarovou kryptopeněženku, která je navržena tak, aby se vešla do slotu na SIM karty u mobilních telefonů.

Nové řešení pro hardware peněženky

Řešení údajně kombinuje mobilní aplikaci a hardwarový čip nazvaný VaultTel Card. Tuto kryptopeněženku bude možno zakoupit od dnešního dne v USA a dále i v evropských zemích prostřednictvím dceřiné společnosti VaultTel ve Spojeném království.

Víte, jaký je mezi jednotlivými peněženkami rozdíl? 

Peněženka využívá biometrické autentizace spolu s šifrovacím standardem vojenské třídy AES 512, jak je uvedeno v tiskové zprávě. Podle vyjádření firmy mohou uživatelé VaultTel kartu uzamknout na použití v jediném zařízení a na určitou zeměpisnou polohu.

K ukládání finančních prostředků mohou zákazníci buď vložit kartu VaultTel dovnitř nepoužívaného slotu na SIM karty, v případě zařízení s dvojitou SIM kartou, nebo připojit čip k telefonu prostřednictvím příslušenství. Mobilní aplikace pak umožní uživatelům přístup k rozhraní, kde mohou nakládat se svými uloženými prostředky.

Konkurence nespí

V únoru, po týdnech pověstí a spekulací, oznámil jihokorejský technologický gigant Samsung oficiálně během Mobile World Congress, že jeho nový smartphone, Galaxy S10, bude obsahovat digitální peněženku, která podporuje Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), token COSMEE (COSM) a token Enjin (ENJ).

Mohlo by vás zajímat: Samsung Galaxy S10

V lednu představila společnost Ledger svou novou peněženku Bluetooth Ledger Nano X, která má kapacitu pro ukládání 100 různých kryptoměn. Dále společnost vydala Ledger Live – mobilní aplikaci pro Android a iOS, která umožňuje majitelům peněženek Nano X používat svou peněženku bez potřeby kabelu přes mobilní zařízení a připojení Bluetooth.

O kryptopeněžence naleznete více informací zde: Ledger Nano X

Závěr

Řešení vypadá zajímavě, otázka ovšem je, co se stane, pokud vám telefon s tímto čipem někdo odcizí nebo ho prostě ztratíte. Preferujete hardware peněženky? A jakou používáte?

Zdroj:
Cointelegraph.com

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
PetrJay Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Jay
Host
Jay

Deniso, fajn, az na ty povesti.. ? jsou to spis zvesti.

Petr
Host
Petr

Ledger mi přijde po trezoru asi nej . Tady je to o tel a tudíž potenciální riziko. Ale také velmi zajímavá možnost. Děkuji.