Konkurence pro Trezor a Ledger? Hardware kryptopeněženka do SIM slotu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Polední zprávy] • Bitcoin se oddělil od Wall Street a posiluje • Binance má výpadek • a další články

Připravili jsme pro vás přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě.  TRHY Bitcoin konečně za posledních 24...

[Večerní souhrn článků] • V Paříži začíná proces s obviněným z vydírání a praní špinavých peněz v BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Americký startup VaultTel představil novou hardwarovou kryptopeněženku, která je navržena tak, aby se vešla do slotu na SIM karty u mobilních telefonů.

Nové řešení pro hardware peněženky

Řešení údajně kombinuje mobilní aplikaci a hardwarový čip nazvaný VaultTel Card. Tuto kryptopeněženku bude možno zakoupit od dnešního dne v USA a dále i v evropských zemích prostřednictvím dceřiné společnosti VaultTel ve Spojeném království.

Víte, jaký je mezi jednotlivými peněženkami rozdíl? 

Peněženka využívá biometrické autentizace spolu s šifrovacím standardem vojenské třídy AES 512, jak je uvedeno v tiskové zprávě. Podle vyjádření firmy mohou uživatelé VaultTel kartu uzamknout na použití v jediném zařízení a na určitou zeměpisnou polohu.

K ukládání finančních prostředků mohou zákazníci buď vložit kartu VaultTel dovnitř nepoužívaného slotu na SIM karty, v případě zařízení s dvojitou SIM kartou, nebo připojit čip k telefonu prostřednictvím příslušenství. Mobilní aplikace pak umožní uživatelům přístup k rozhraní, kde mohou nakládat se svými uloženými prostředky.

Konkurence nespí

V únoru, po týdnech pověstí a spekulací, oznámil jihokorejský technologický gigant Samsung oficiálně během Mobile World Congress, že jeho nový smartphone, Galaxy S10, bude obsahovat digitální peněženku, která podporuje Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), token COSMEE (COSM) a token Enjin (ENJ).

Mohlo by vás zajímat: Samsung Galaxy S10

V lednu představila společnost Ledger svou novou peněženku Bluetooth Ledger Nano X, která má kapacitu pro ukládání 100 různých kryptoměn. Dále společnost vydala Ledger Live – mobilní aplikaci pro Android a iOS, která umožňuje majitelům peněženek Nano X používat svou peněženku bez potřeby kabelu přes mobilní zařízení a připojení Bluetooth.

O kryptopeněžence naleznete více informací zde: Ledger Nano X

Závěr

Řešení vypadá zajímavě, otázka ovšem je, co se stane, pokud vám telefon s tímto čipem někdo odcizí nebo ho prostě ztratíte. Preferujete hardware peněženky? A jakou používáte?

Zdroj:
Cointelegraph.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře