[HOT] Samsung Galaxy S10 obsahuje hardwarovou BTC peněženku!

0
(0)

Zprávy a souhrny

Jihokorejská gigantická společnost zaměřující se na výrobu chytrých telefonů ve středu 20. února odhalila napjatě očekávaný model Galaxy S10. Investoři a fanoušci Bitcoinu se zatajeným dechem pozorovali, zdali bude nový telefon od Samsungu opravdu obsahovat předem zabudovanou kryptopeněženku.  

Bude Bitcoin peněženka součástí Samsung Galaxy S10? 

Napjaté očekávaní investorů je nyní konejšivou zprávou Samsungu ukončeno. Ano, Samsung Galaxy S10 bude obsahovat zabezpečenou hardwarovou podporu pro blockchainové aplikace a uložení soukromých klíčů uživatelů.   

Samsung oficiálně potvrdil, že součástí nových chytrých telefonů bude integrovaná funkce. „Samsung Knox“.  

„Galaxy S10 bude obsahovat ochranu „Samsung Knox“ a speciální hardware, který ukládá soukromé klíče uživatelů používané k přístupu do blockchainových aplikací.“

Otázkou však stále zůstává, zdali bude telefon obsahovat plně funkční peněženku vyvinutou Samsungem, nebo jen hardwarové úložiště pro privátní klíče, jehož pomocí budou moci vývojáři aplikací posléze peněženku vytvořit.  

Kolem této otázky stále panuje několik spekulací. Zpravodaj CCN nedávno zveřejnil údajně uniklé fotografie zobrazující prototyp nového Samsungu, na kterém běží peněženka podporující Bitcoin i Ethereum 

Dále má nový telefon obsahovat čip Exynos 9820 s technologií PUF, který je dle IT experta Han Ho-Hyeona naprosto ideálním procesorem pro nativní podporu kryptopeněženek.  

„Minulý rok jsme se dozvěděli, že Samsung Galaxy S10 bude obsahovat čip Exynos 9820. Jestli má tedy nový telefon od Samsungu obsahovat kryptoměnovou peněženku, potom je šance na souběžné využití PUF technologie velmi vysoká.“ 

Technologie PUF je takzvanou „fyzickou ne-klonovatelnou funkcí“, která zásadním způsobem zvyšuje zabezpečení privátních klíčů uživatelů. Jedná se o zvláštní mikroprocesory využívající kryptografii k tomu, aby jednotlivé mikroprocesory nešlo fyzicky naklonovat.  

Kryptoměnová peněženka je obrovským krokem vpřed

Nejenže tímto zásadním krokem Samsung předběhne své konkurenty jako je Apple nebo Google, jedná se o krok, který dále potvrzuje legitimnost celé kryptoměnové scény. Zaměření se na podporu příznivců Bitcoinu a kryptoměn celkově je markantním momentem, který dost možná mnoha lidem změní názor na kryptoměny jako takové.  

Závěr 

Rok 2019 se nám začíná i přes poměrně nudnou cenovou akci pěkně rozjíždět. Adopce kryptoměn je v plném proudu a infrastruktura po jejich expanzi den ode dne roste.  

Pouze za posledních pár týdnů se objevily zprávy o známém odpůrci Bitcoinu a vedoucím JPMorgan, Jamie Dimonovi, který udělal otočku o 180 stupňů a vytvořil vlastní stabilní kryptoměnu JPMorgan coin 

Dva veřejné penzijní fondy v USA se nově stávají součástí trhu a zapojují se do rizikového fondu podloženého 40 miliony dolarů. Jak říká Anthony Pompliano:

 „…instituce nepřicházejí. Instituce už tady jsou.“ 

I přes zdánlivě hrozivý medvědí trh, se kterým se potýkáme již od začátku roku 2018, se kryptoměnová a blockchainová scéna rozvíjí stále rychleji. My vás samozřejmě o všech zásadních posunech budeme pravidelně informovat.  

Nezapomeňte nás tedy sledovat na FacebookuTwitteruInstagramu nebo YouTube pro každodenní novinky.  

Čtěte dále:

Apple Pay dnes spuštěn v ČR – konečně zaplatíte mobilem

Zdroj: 
CCN.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: