Nová hardwarová krypto peněženka – Ledger Nano X – [CES]

0
ledger-nano-x-ces

Populární výrobce hardwarových peněženek pro úschovu kryptoměn – Ledger – na konferenci CES odhalil svůj nejnovější produkt – Ledger Nano X.

Nové zařízení podporuje až 100 kryptoměn, což je významný nárůst ve srovnání s Ledger Nano S. Má také větší obrazovku. Nejdůležitější novinkou však je, že uživatelé budou moci používat peněženku s mobilními zařízeními pomocí aplikace Ledger Live. Cílem společnosti je zvýšit mobilitu, protože hardwarové peněženky se obvykle připojují přes USB, což není vhodné pro mobilní zařízení.

Ledger Nano X stojí 3099 Kč (119 dolarů) a je v předprodeji na oficiálních stránkách společnosti. Rozesílání začne v březnu.

ledger-nano-x-predprodej-presale

Odkaz: https://www.ledger.com/products/ledger-nano-x.

Aplikace Ledger Live je nyní k dispozici ke stažení pro většinu systémů a podporu pro další přidá koncem ledna. Umožní uživatelům vytvářet nové účty nebo importovat existující účty. Je také mnohem jednodušší posílat a přijímat kryptoměny, přičemž uživatelé mohou sledovat svá portfolia z jednoho místa.

„Ledger Nano X obsahuje vše, co máte rádi na svém Nano S, ale s novými a zdokonalenými funkcemi. […] Díky připojení Bluetooth a zvýšenému úložnému prostoru nabízí Ledger Nano X uživatelům lepší použitelnost a současně zajišťuje mobilitu a bezpečnost, kterou zákazníci Ledgeru očekávají,“

 řekl Eric Larchevêque, ředitel společnosti Ledger.

ledger-nano-x-iphone

Hardwarové peněženky se obvykle připojují přes USB. Přidání technologie Bluetooth do technologie Nano X lze proto považovat za trochu kontroverzní, protože bezdrátové připojení může zvýšit riziko neoprávněného přístupu.

Podle oficiálních webových stránek poskytuje zařízení nejvyšší úroveň zabezpečení. Izoluje soukromé klíče uživatele v certifikovaném bezpečnostním prvku (CC EAL 5+). Je to stejný čip, který se používá v kreditních kartách a pasech.

Zabezpečení PINem na úrovni hardwaru a omezený rozsah komunikace prostřednictvím technologie Bluetooth by navíc měly teoreticky minimalizovat riziko.

Závěr

A jaký názor máte na nový Ledger X vy? Bojíte se Bluetooth připojení, nebo to za ten komfort stojí?

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na