Velryby pokračují v akci – přesuny BTC na Binance, Bitfinex a Gemini

2
velryby

Jak informoval server beincrypto.com, došlo ve dnech 14. října a 17. října 2019 ke třem přesunům BTC na burzy Binance, Bitfinex a Gemini. Ačkoli důvody převodů nejsou jasné, mohou tyto kroky naznačovat, že velryby očekávají pokles cen.

Whale Alert

O prvním převodu 3 000 BTC v hodnotě 25 milionů dolarů informoval již tradičně twitterový účet @whale_alert. Ten zbytku kryptokomunity oznámil, že dne 14. října 2019 došlo k přesunu BTC z Binance na Gemini.

Twitter
zdroj: twitter.com

U tohoto převodu se zdá, že s největší pravděpodobností někdo vyplácí BTC na burze Gemini prostřednictvím OTC prodeje. Zajímavé je to, že tento přesun přišel jen pár hodin poté, co se Bitcoin vrátil z cenové hladiny 8 280 USD na 8 380 USD.

Whale Alert

O tomto druhém převodu informoval rovněž twitterový účet @whale_alert. Ten zbytku kryptokomunity oznámil, že dne 17. října 2019 došlo k převodu 10 000 BTC v hodnotě přibližně 80 milionů USD na oblíbenou kryptoburzu Binance.

Twitter
zdroj: twitter.com

Prodej?

Proč došlo k přesunu velkého množství bitcoinů na burzu Binance není známo. Do úvahy přichází i ta eventualita, že se investor rozhodl své bitcoiny odprodat.

Vzhledem k tomu, že někteří analytici predikují propad ceny Bitcoinu až někam k hranici 6 000 USD, bude se zřejmě část investorů snažit prodat své bitcoiny raději dříve než později. Pokud by opravdu k propadu ceny Bitcoinu k hranici 6 000 USD došlo, znamenalo by to, že Bitcoin bude procházet několika úrovněmi podpory. Jednalo by se o částky 7 700 USD, 7 200 USD a 7 000 USD.

Bitfinex

Dne 17. října 2019 odpoledne došlo k dalšímu převodu bitcoinů, tentokrát 1 500 BTC v hodnotě přes 12 milionů dolarů na burzu Bitfinex.

Burza Bitfinex má denní objem obchodování v páru BTC/USD jen něco kolem 23 milionů USD. Je snadné si domyslet, že 1 500 BTC v hodnotě přes 12 milionů USD může s cenou Bitcoinu na burze významně zamávat.

Závěr

Významné převody bitcoinů z neznámých peněženek do známých peněženek na burzy, je obecně považováno za silný medvědí signál. Jediným důvodem, proč by někdo převáděl tak velké množství BTC na burzu, je s největší pravděpodobností jeho prodej. S tím, jak rostou bitcoinové transakce na burzách, by se mohly bitcoinové velryby snažit urychlit potenciální pokles ceny a pak znovu nakupovat níže.

Co číst dále?

Oregon: Volby na mobilu s pomocí blockchainu

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JendaPablo72 Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Pablo72
Host
Pablo72

Zdravím,
a nemůže to být třeba tak, že si BTC převádějí samy burzy, aby měly zásobu na možné nákupy investorů?

Jenda
Host
Jenda

Pro potvrzení Tvé myšlenky, by bylo dobré vidět, že BTC zásoby burz klesají, třeba o 20, 30% nebo i více. Ale velryby (tedy i burzy) vesměs akumulují. Proto se přikláním spíše k názoru v článku.