Velryby pokračují v akci – přesuny BTC na Binance, Bitfinex a Gemini

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Ledger je údajně zranitelný vůči dvěma novým útokům • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Hashrate Bitcoinu je na ATH • Bitcoin za první pololetí posílil o 27 %, víc než stříbro, zlato i platina • a...

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Kryptotrhy se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Jak informoval server beincrypto.com, došlo ve dnech 14. října a 17. října 2019 ke třem přesunům BTC na burzy Binance, Bitfinex a Gemini. Ačkoli důvody převodů nejsou jasné, mohou tyto kroky naznačovat, že velryby očekávají pokles cen.

Whale Alert

O prvním převodu 3 000 BTC v hodnotě 25 milionů dolarů informoval již tradičně twitterový účet @whale_alert. Ten zbytku kryptokomunity oznámil, že dne 14. října 2019 došlo k přesunu BTC z Binance na Gemini.

Twitter
zdroj: twitter.com

U tohoto převodu se zdá, že s největší pravděpodobností někdo vyplácí BTC na burze Gemini prostřednictvím OTC prodeje. Zajímavé je to, že tento přesun přišel jen pár hodin poté, co se Bitcoin vrátil z cenové hladiny 8 280 USD na 8 380 USD.

Whale Alert

O tomto druhém převodu informoval rovněž twitterový účet @whale_alert. Ten zbytku kryptokomunity oznámil, že dne 17. října 2019 došlo k převodu 10 000 BTC v hodnotě přibližně 80 milionů USD na oblíbenou kryptoburzu Binance.

Twitter
zdroj: twitter.com

Prodej?

Proč došlo k přesunu velkého množství bitcoinů na burzu Binance není známo. Do úvahy přichází i ta eventualita, že se investor rozhodl své bitcoiny odprodat.

Vzhledem k tomu, že někteří analytici predikují propad ceny Bitcoinu až někam k hranici 6 000 USD, bude se zřejmě část investorů snažit prodat své bitcoiny raději dříve než později. Pokud by opravdu k propadu ceny Bitcoinu k hranici 6 000 USD došlo, znamenalo by to, že Bitcoin bude procházet několika úrovněmi podpory. Jednalo by se o částky 7 700 USD, 7 200 USD a 7 000 USD.

Bitfinex

Dne 17. října 2019 odpoledne došlo k dalšímu převodu bitcoinů, tentokrát 1 500 BTC v hodnotě přes 12 milionů dolarů na burzu Bitfinex.

Burza Bitfinex má denní objem obchodování v páru BTC/USD jen něco kolem 23 milionů USD. Je snadné si domyslet, že 1 500 BTC v hodnotě přes 12 milionů USD může s cenou Bitcoinu na burze významně zamávat.

Závěr

Významné převody bitcoinů z neznámých peněženek do známých peněženek na burzy, je obecně považováno za silný medvědí signál. Jediným důvodem, proč by někdo převáděl tak velké množství BTC na burzu, je s největší pravděpodobností jeho prodej. S tím, jak rostou bitcoinové transakce na burzách, by se mohly bitcoinové velryby snažit urychlit potenciální pokles ceny a pak znovu nakupovat níže.

Co číst dále?

Oregon: Volby na mobilu s pomocí blockchainu

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře