Kryptoburza Bitfinex vám umožní obchodování s pákou 1:100 – čistý gambling?

2
bitfinex LEO Tether

Není úplně jasné, kdy přesně bude nová možnost pro uživatele Bitfinexu dostupná, ale burzovní CTO Paolo Ardoino již odhalil mnoho relevantních detailů.

Paolo Ardoino, CTO společnosti Bitfinex, postoval na Twitteru nejasné oznámení, které naznačuje, že Bitfinex začne nabízet pákový efekt 1:100. Bude tak následovat konkurenční BitMEX. Momentálně je maximální páka na Bitfinexu nastavena na 1:3,3.

Volitelný nástroj

Podle Ardoina nedojde k žádné změně jejich aktuální nabídky obchodování na margin. Obchodování s maximálním pákovým efektem bude pro obchodníky Bitfinexu pouze „volitelným nástrojem“.

Zpočátku bude marže blokována s cílem zmírnit rizika spojená s vysokým pákovým obchodem. Obchodníci budou schopni zabránit dalším ztrátám tím, že ze svého zůstatku nevyužijí žádné další finanční prostředky.

Ardoino také potvrdil, že novou funkci budou moci používat pouze ověření uživatelé. Navzdory těmto bezpečnostním opatřením došlo v diskuzích k ukvapené reakci, která obviňuje Bitfinex z manipulace s cenou Bitcoinu (bez jakýchkoli důkazů).

BitMEX získává konkurenci

Obchodování s kryptoměnami je z důvodu jejich vysoké volatility poměrně riskantní záležitost, ale obchodování na margin ho posouvá na zcela jinou úroveň.

Margin trading on BitMEX

Margin obchodování na BitMEXu

Momentálně je BitMEX jedinou kryptoburzou, která umožňuje svým uživatelům obchodovat s pákovým efektem 1:100. Zatímco pro tradiční trhy je otevření pozice na páku 1:100 přijatelné, na BitMEXu jde čistě o gambling, protože pozice se uzavře při pouhém 1% pohybu špatným směrem. Dobře víme, jak volatilní dokáží kryptoměny být.

Co číst dále?

Budou muset burzy odevzdat informace o všech klientech s účty nad 1000 USD?

2
Komentujte

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
JohnyMartin Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Martin
Host

Pozice se při 1:100 páce uzavře a přijdete o vše už při změně ceny o 0,5% špatným směrem. Nikoli při 1%.

Johny
Host

Rozhodně to NENÍ jedinná cryptoburza s pákou 1:100??‍♂️??‍♂️??‍♂️