Budou muset burzy odevzdat informace o všech klientech s účty nad 1000 USD?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

V současné době je vyvíjen tlak na oblast kryptoměn ze strany finanční akční skupiny (FATF). Tato pracovní skupina složená ze 36 zemí, včetně Ruska, byla původně navržena k tomu, aby se globálně zabránilo praní špinavých peněz a podvodům. FATF se bohužel nyní zaměřuje na kryptoburzy a vyžaduje, aby jim byly poskytovány osobní informace o klientech s účty nad 1000 USD.

Tento návrh se vztahuje i na depozitáře, kryptoměnové zajišťovací fondy a další investiční nástroje. Burzy by tedy měly ověřovat identitu svých klientů, podobně jako je tomu v bankovním sektoru.

Odezva na návrhy skupiny FATF

Žádná z burz samozřejmě tyto nové standardy neschvaluje. Znepokojuje je to natolik, že do 6 týdnů top burzy kryptosvěta zorganizovaly setkání V20 v japonské Osace. Celá akce se bude konat kolem summitu G20, který se uskuteční 28. a 29. června.

Rovněž bylo pozváno mnoho světových lídrů, aby se summitu V20 zúčastnili a mohli se zde vyjádřit. K V20 je již připojeno Japonsko, Tchaj-wan, Austrálie a Francie. Každá země se bude účastnit prostřednictvím svých zástupců.

Binance není na seznamu

Kupodivu, Binance svou účast zatím nepotvrdila. Ačkoli nedávno tato burza vydala několik vlastních prohlášení.

Binance oznámila připravovaný zákaz obchodování s americkými občany. Ti mohou na burze stále svá aktiva držet, nebudou s nimi moci však obchodovat ani je směňovat. Tím se otevře obrovská příležitost pro další americké burzy.

Binance Ban v září

Binance odstraňuje americké obchodníky především kvůli regulačnímu tlaku. V přehledu článku SFOX diskutovali o nejvyšších nákladech burz, makléřů a prodejců v krypto průmyslu. Přišli se stejným závěrem, že největším výdajem bylo dodržování a schvalování předpisů.

Důvodem této nákladovosti jsou spory a poplatky. Je důležité zajistit co nejlepší ochranu, což je samozřejmě samo o sobě velkým nákladem. Kromě toho musí být zajištěno globální dodržování, které má nekonečnou složitost.

Nahrazení Binance

Až tento zákaz vstoupí v platnost, budou si všichni obchodníci a investoři hledat nové místo, kde budou moci se svými digitálními prostředky dále nakládat. Mezi burzy, které budou z této situace těžit, patří Gemini, Coinbase a Kraken.

Závěr

Návrh skupiny FATH je sice jen jakýmsi doporučením pro burzy, ale jeho nedodržení může zároveň znamenat cestu na mezinárodní černou listinu. Bude tedy zajímavé sledovat, jakých výsledků setkání V20 dosáhne.

7 zemí, kde nemusíte kryptoměny danit

Zdroj: sanfranciscotribe.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: