7 zemí, kde nemusíte kryptoměny danit

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi. A na práci šéfredaktorky kryptomagazinu.cz zase možnost alespoň částečně ovlivnit, co si vybereme, jestli utopii nebo dystopii.

Daňová přiznání jsou pro tento rok za námi. Nicméně existuje několik zemí, kde by se vás zdanění kryptoměn netýkalo. Kam se odstěhujete, až budete kryptomilionář 🙂 ?

1 – Německo

Německo osvobodilo bitcoinové transakce od DPH a stanoví, že Bitcoin není měna, takže se dá aplikovat osvobození od kapitálových zisků z aktiv držených po dobu delší než jeden rok. Což znamená, že pokud jste drželi BTC po dobu jednoho roku (a pravděpodobně i jiné kryptoměny), nejste zdaňováni z hlediska příjmů (protože to nejsou peníze) a zisky, které vznikají, nejsou z hlediska kapitálových zisků zdaňovány z důvodu výjimky. Podniky však stále musí platit daně ze zisků plynoucích z kryptoměn prostřednictvím daní z příjmů právnických osob.

Daňové rezidence: Pro účely pobytu, pokud jste občan EU, můžete se svobodně přestěhovat do Německa. Daňová rezidence v Německu je závislá na tom, zda je v Německu bydliště nebo ne, a zda tato osoba fyzicky pobývala déle než 6 měsíců.

Skóre: Hlavní město Německa, Berlín, se může pochlubit vysokým 4,42 NomadScore s rychlým internetem, bezpečností, velkým nočním životem, svobodou projevu, anglicky mluvícími lidmi, LGBT-přátelskými komunitami…

2 – Singapur

Podniky a jednotlivci, kteří drží kryptoměny pro dlouhodobé investiční účely nejsou v Singapuru zdaňováni, protože tam neexistuje žádná daň z kapitálových zisků.

Daňová rezidence: V Singapuru, korporační daňová rezidence je určena tím, kde je podnik provozován, zatímco jednotlivci jsou považováni za daňového rezidenta Singapuru, pokud stráví více než 183 dní v zemi. Singapur nabízí vstupní víza a povolení pro zahraniční podnikatele, což kvalifikovaným žadatelům umožňuje poměrně snadno zřídit sídlo.

Skóre: Singapur nabízí solidní 3.47 NomadScore – existují obavy z nákladů a svobody projevu, ale internet je super rychlý a samotné město je super bezpečné.

3 – Portugalsko

Kryptoměny jsou v Portugalsku osvobozeny od DPH a od daní z příjmů fyzických osob, ačkoli podniky musí platit daně z jakýchkoli zisků z kryptoměn.

Daňové rezidence: Jste považován za portugalského daňového rezidenta, pokud vlastníte dům v Portugalsku nebo pokud jste v zemi déle než 183 dní. Občané EU se mohou přestěhovat do Portugalska, ale potřebují osvědčení o registraci, pokud by zůstali déle než tři měsíce.

Skóre: Lisabon, hlavní město Portugalska, má poměrně vysokou hodnotu 3,87 NomadScore, díky jeho cenové dostupnosti, dopravní bezpečnosti a skvělé nabídky coworkingových míst.

4 – Malta

Stejně jako u daní z dlouhodobých dluhopisů na Maltě, dlouhodobé držení kryptoměn není zdaněno. Nicméně, pokud děláte denně obchody s kryptoměnami, je to zdaněno jako obchodní příjem.

Daňové rezidence: Občané EU / EHP / Švýcarska mají právo svobodně se přestěhovat na Maltu.

Skóre: Město Sliema na Maltě dosáhlo průměru 2,63 NomadScore, sníženým kvůli svým vysokým cenám, ale zase se může pochlubit dobrými nemocnicemi a nočním životem,  rychlým internetem, dobrou pochůzností a bezpečností.

5 – Malajsie

Podobně jako v sousedním Singapuru, v Malajsii neexistuje žádná daň z kapitálových zisků. Prozatím jsou kryptoměny a jejich transakce v Malajsii osvobozeny od daně.

Daňový rezident: Obecně platí, že osoba, která pobývá v Malajsii déle než 182 dnů, je považována za daňového rezidenta. Existuje pět kategorií pro založení trvalého pobytu v Malajsii, od vysoce čistých osob s minimem 2 miliony USD na malajském bankovním účtu až po odborníky a profesionály.

Skóre: Kuala Lumpur, hlavní město Malajsie, má 3,59 NomadScore jako cenově dostupné město s velkými příležitostmi pro práci.

6 – Bělorusko

V březnu 2018  legalizoval nový zákon  v Bělorusku kryptoměny a učinil je osvobozenými od různých daní. Těžba kryptoměn a investice do kryptoměn se považují za osobní investice a jsou osvobozeny od daní do určité výše.

Daňový rezident: Jednotlivci jsou považováni za daňové rezidenty, pokud pobývají v Bělorusku více než 183 dní v roce nebo, pokud jednotlivec nemá daňové bydliště nikde jinde, jsou také považováni za daňového rezidenta, pokud mají povolení k pobytu v Bělorusku, nebo pokud jsou běloruskými občany bez ohledu na to, kde bydlí. Povolení k pobytu musí být uděleno k pobytu v Bělorusku na dobu delší než 90 dní, pokud nejste občan Běloruska.

Skóre: Minsk má solidní 3,66 NomadScore s dostupnými životními náklady, skvělými místy k práci a atmosférou přátelskou pro cizince.

7 – Švýcarsko

Švýcarsko je známé pro to, že se zde nachází tzv. Crypto Valley, sídlí zde nadace Ethereum a nyní i nadace Libra. Daňové zacházení s kryptoměnami je zajímavé, přičemž příjem z těžby je obvykle deklarován jako příjem samostatně výdělečně činný (a zdaněný prostřednictvím daně z příjmů). Profesionální obchodování kryptoměn podléhá podnikatelské dani v závislosti na tom, zda je někdo kvalifikován jako profesionální obchodník. Pokud obdržíte kryptoměnu jako mzdový příjem, bude třeba ji ještě deklarovat jako daň z příjmu. Pokud jste však kvalifikován jako někdo, kdo investuje a obchoduje na svůj individuální účet, zisky z kryptoměn jsou považovány za kapitálové zisky osvobozené od daně.

Všimněte si, že Švýcarsko má daně, které se liší v závislosti na tom, ve které oblasti Švýcarska jste, a že roční daň z majetku, kterou vybírá, zahrnuje daně z vašeho celkového množství kryptoměn spolu se zbytkem vašeho majetku.

Daňové rezidence: Švýcarští daňoví rezidenti jsou zdaněni z celosvětového bohatství a příjmů. Švýcarská daňová rezidence je zřízena někým, kdo se rozhodl zřídit svůj domov ve Švýcarsku, nebo pobývat ve Švýcarsku po dobu nejméně 30 dnů při hledání práce nebo alespoň 90 dní v řadě, aniž by hledal práci. Pro občany EU a mimo EU existují různé kategorie povolení k pobytu a požadavky.

Skóre: Curych má 3,06 NomadScore, snížený o velmi drahé náklady na život, ale zvýšený faktory od bezpečnosti počínaje po mnoho příležitostí k práci.

Disclaimer: Tento článek slouží pouze jako informativní seznam. Případné daňové otázky řešte se svým daňovým poradcem. Seznam je aktuální ke dni vydání článku.

Zdroj: Forbes.com

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

12 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
12 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře