Cenu Bitcoinu ovlivňují a manipulují institucionální trhy

0
(0)

Zprávy a souhrny

Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Spekulace nebo skutečnost? Podle všeho existují přesvědčivé údaje, jenž naznačují, že institucionální trhy manipulují s cenou bitcoinů.

Podobná tvrzení slýcháváme často. Například Thomas Lee z Fundstratu už více než rok říká, že se zdá, že hodnota Bitcoinu klesá těsně před tím, než jsou uzavřeny smlouvy o vypořádání Futures na CME.

Vědci ze společnosti Arcane Research se na tuto věc podívali konkrétněji a zjistili, že podezření se zdají být opravdu správná.

Cena bitcoinů má tendenci klesat před vypořádáním

Trend objevený společností Arcane Research je nápadný a nesporný. Bitcoin v průměru klesl o 2,27 % za každý měsíc. Oproti tomu pohyb průměrné ceny za stejné období (leden 2018 až srpen 2019) byl jen o -0,06 %.

Po úpravě těchto údajů pro odlehlé hodnoty je trend ještě zřetelnější. Za jakýkoli daný den mezi uvedeným datem uvádí Bitcoin změnu v průměru +0,04 %. Ve srovnání, před uzavřením futures na CME, cena Bitcoin v průměru klesne o -1,99 %. To znamená, že cena klesá před uzavřením CME o více než 2 procentní body v průměru i ve srovnání s jakýmkoli jiným dnem.

Kromě toho společnost Arcane Research zjistila, že pouze 5krát z 20 (25 %) byly dny před  CME v zelených hodnotách. Jinými slovy, dny před CME byly převážně negativní.

Když se podíváme na předešlé měsíce, duben, květem, červen a srpen, vidíme významné ztráty před uzavřením CME za každý měsíc. Jen červenec zaznamenal zanedbatelné zisky a ztráty.

Duben 19: -5,86 % před uzavřením CME, 1,86% za celý měsíc.
Květen 19: -3,44 % před uzavřením CME, 3,96% za celý měsíc.
Červen 19: -7,08 % před uzavřením CME, 2,28% za celý měsíc.
Srpen 19: -5,56 % před uzavřením CME, což je o 0,12% za celý měsíc.

Je tedy zřejmé, že trh future má významný dopad na cenový pohyb bitcoinů.

Je to manipulace?

Podle všecho tata data ukazují, že futures opravdu s cenou Bitcoinu manipulují. Zejmena pak drastické poklesy před uzavřením každého vypořádání, zejména u CME. Statisticky není možné, aby se jednalo jen o náhodu.

Vzhledem k tomu, že cena Bitcoin se zvyšovala jen den po vydání Bakktu, mnozí se ptají, zda takzvané „institucionální trhy“ budou bitcoinům prospívat. Na rozdíl od CME však Bakkt vypořádal své futures ve skutečných BTC. Mohla by tak vzniknout nová dynamika na trhu. To vše se ale ještě ukáže, Bakk byl vypušten teprve před pár dny.

Závěr

Ať v tuto manipulací věříte, či ji stále berete za pouhou spekulaci, měli byste si při obchodování být vědomi toho, že tato tendence existuje, a nejlépe podle toho plánovat i své obchody.

Co číst dále?

[Zprávy] • Lightning network na 10 000 uzlech • ECB: Libra je budíček pro banky • a další novinky

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
hovad

To je jasné že s tím manipulují když CME a COBE vstoupili na trh ze svými futures v prosinci 2017 co udělal BTC ? šel do sraček .Na Bakkt vám instituce serou oni nechtějí fyzické BTC oni si lepší vezmou fiat vypořádání akorát ti hlupáci z BAKKT to podcenili (nakonec bakkt fyzické BTC zruší a udělají futures jak CME z vypořádáním fiat měny a to btc už půjde totálně do (_!_) ..).Futures v podobě CME a COBE pro btc je to nejhorší co ho mohlo potkat a ty to instituce můžou akorát btc zahrabat a když půjde btc doprdlele vezme sebou všechny altcoiny .

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: