Zájem o Bitcoin Futures klesá, zatímco Ethereum sílí

6
ethereum sílí, bitcoin cme futures klesá

Obchodníci s kryptoměnami se během září začali radovat z návratu akce na digitální trh, který odpočíval v hibernaci po celé měsíce. Vypadá to však, že se vlna zájmu převaluje na hlavní altcoinový trh, Ethereum.

Pokud se podíváme na výkon trhu od června tohoto roku, můžeme názorně vidět, že altcoiny ztratily průměrně 60% ze své hodnoty, zatímco Bitcoin tratil o značně méně bolestivých 20%. Nicméně, momentálně to vypadá, že obchodníci o Bitcoin Futures začínají ztrácet zájem.

CME Bitcoin futures – razantní snížení volume

Nahlédnutí na statistiky Skew markets nám názorně ukazuje, že se volume BTC Futures pohybuje na nejnižší úrovni za poslední 4 měsíce.

Během července tohoto roku bylo přitom volume jako utržené ze řetězu a pohybovalo se okolo závratných 1.5 miliard dolarů denně. I přesto, že začala hodnota Bitcoinu po razantním nárůstu konsolidovat, se volume stále pohybovalo okolo 1 miliardy dolarů.

Nyní volume CME Bitcoin futures dosahuje, v porovnání s červencem, pouhých 500 milionů USD.

Volume flippening? Aneb návrat Etherea

Zajímavý vzorec můžeme momentálně pozorovat v případě porovnání objemu bitcoinových Futures s obchodem na trzích kryptoměny Ethereum.

I přesto, že hodnota Etherea během posledních tří měsíců spadla z 335 USD až na 183 USD, se zájem o ETH v posledních týdnech zvyšuje.

Mimo to během měsíce září hodnota Etherea vystoupala zpátky na 216 USD.

Nadějný sentiment okolo Etherea lze pozorovat i na jedné z největších kryptoměnových burz, BitMEX. Zájem o obchod s ETH zde během posledního měsíce stoupl o pozoruhodných 100%.

Změny zájmu ze strany obchodníků s kryptoměnami si můžeme lehce povšimnout i při pohledu na celkový pohyb trhu během posledních týdnů. Ethereum se totiž po dlouhé době těšilo lepšímu výkonu než samotný král krypta, Bitcoin.

Závěr

Kryptotrh je plný překvapení a nástrah. Zkušení investoři a obchodníci ví, že se vlny moderního digitálního trhu mohou začít lámat, či z ničeho nic naprosto změnit směr.
Momentálně se (mimo jiné i kvůli výše zmiňovaným změnám v aktivitě obchodníků) spekuluje o návratu síly do altcoinové části trhu.
Zda-li tomu tak opravdu bude pochopitelně nelze nikdy s naprostou jistotou předpokládat. My se však budeme dívat na blížící se zakončení několikaměsíčního trianglu v chartu Bitcoinu, a na následnou reakci altcoinů.

Co číst dále?

Burza Upbit končí s šesti privacy coiny

6
Komentujte

avatar
2 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
KokršpanělLakatsohiJohnSkoč mi na Cara Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Skoč mi na Cara
Host
Skoč mi na Cara

Ethereum sílí To je síla jak si vzpomenu kolik stálo ETH 1 200 USD pak si nakoupil za super ceny za 500 , 400 , 300 usd a tady děláte z lidí blbce Ethereum sílí.Tvrdíte že má každý investovat , retail investor je většinou hodler a jim vysvětlete že Ethereum sílí a dělá skvělá procenta i když jako retail investoři nakupovali ETH za super ceny po propadu z 1 200 dolarů za 50% slevy , myslím že by vám tu sílu narvali do análu i z celým Buterinem ! Si pamatuji jak kámoš to kupoval za 400 usd a tvrdil… Číst vice »

Lakatsohi
Host
Lakatsohi

Asi tak no,tak ted ma jeste slevu dalsich 50%.Ja bych chtel videt ty lidi co pisi ty cenove predikce,jestli podle toho taky investujou a vydelavaji.

Skoč mi na Cara
Host
Skoč mi na Cara

Ethereum sílí ale dominance BTC se vrací pomalu zpět na své čísla přes 67% jak směšné ale hlavně že Ethereum sílí .

John
Host
John

BTC dojíždí na FOMO a proto bude padat z větší výšky, do ETH neinvestuje tolik „obyčejných lidí“, takže FOMO tam je logicky mnohem nižší. Pokud se podaří prosadit ETH praktickým využitím smart kontraktů půjde cena nahoru. BTC již vyčerpal svůj potenciál k růstu. Kolik znáte lidí co investovali do ETH a kolik do BTC ? To co nabízí BTC ostatně umí x dalších lepších a levnějších kryptoměn. To je můj názor, můžeme o tom vést spory, můžeme s tím nesouhlasit, ale to je tak všechno, co se proti tomu dá dělat.

Lakatsohi
Host
Lakatsohi

BTC se na bezny platebni styk pouzivat nebude,to uz je jasny od toho budou jine „kryptomeny“ ale to muzou byt klidne i stablecoiny vazane na existujuci fiat meny.Jestli bude mit ETH nekdy realne vyuziti je taky jen spekulace klidne ho muze nahradit neco jineho co treba jeste ani neexistuje.

Kokršpaněl
Host
Kokršpaněl

To co má Bitcoin není ani o platbě ale spíš o jistotě , řeknu to jinak kdyby jste měl milion dolarů do čeho by jste ho investoval do ETH nebo do BTC .BTC má přes 100 milionovou komunitu obchody z btc se rostou jen v příštím roce se počítá že 25 tisíc malých obchodů ve francii bude přijímat bitcoin , už dneska si za bitcoin v podstatě koupíš vše po celém světě a je úplně jedno jestli to je přes nějakou službu která to obratem mění za fiat měnu jak alza (to už není podstatný ).Dneska nemáš problém koupit byt… Číst vice »