Za 15 tisíc dolarů si můžete udělat fake volume na CoinMartketCap

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Pro odborníky na kryptoměny, kteří se snaží o legitimizaci svého průmyslu, je manipulace s trhem absurdní. Pro dvacetiletého studenta Moskevské státní univerzity Alexeye Andryunina je to běžná denní realita.

Jak se dostat na CoinMarketCap

Andryunin je spoluzakladatelem firmy Gotbit, která se specializuje na to, aby falešné kryptoměny vypadaly tak, jako by se s nimi aktivně obchodovalo. Za poplatek je možné nechat robota řídit obchody. Robot bude obchodovat token na několika burzách, dokud nebude mít dostatek „objemu“ na to, aby dostal token na seznam CoinMarketCap. Andryunin vysvětlil, proč Gotbit není registrován v žádné jurisdikci následovně: „Podnikání není zcela etické.“

Falešné objemy

Firem, jako je Gotbit, existuje ale více. Bitwise Asset Management, americká firma, specializující se na burzovní obchody, odhaduje, že 95% objemů obchodu s Bitcoiny je falešných.

Vyjádření CoinMarketCap

Andryunin odstartoval Gotbit společně se spolužákem v roce 2008. Zatímco kolega programuje roboty, Andryuinin oslovuje projekty. Věří, že podobné platformy, jako je CoinMarketCap, bez umělého objemu zaniknou. Dokonce uvedl, že na některých burzách je zdrojem likvidity právě Gotbit. Carylyne Chan, vedoucí marketingového oddělení CoinMarketCap na možnost oklamání a nafouknutí objemu řekla, že jejich cílem není cenzurování informací, ale uvedení co nejvíce kryptoaktiv.

Klienti Gotbitu

Klienti Gotbitu jsou obvykle společnosti, kterým se povedlo ICO a nyní potřebují zklidnit své investory nějakou tržní aktivitou. Většina z nich se stará o své projekty a snaží se, aby fungovaly. Jiní mohou žít pár měsíců na falešném objemu nebo se dostat na velké burzy a získat peníze.

Roboti

Celý systém funguje tak, že Gotbit robot vyplní knihu objednávek burzy a uzavře příkazy pomocí stejného nebo jiného účtu. Klienti mají obvykle čtyři účty, ale pro obchodování jsou dostačující dva. Aby byly objemy věrohodné, Gotbit programuje své algoritmy tak, aby napodobovaly běžné vzorce obchodování v různých částech světa, v různých hodinách a ročních obdobích. Příkazy od robota by ovšem neměly být prováděny a vyrovnávány, mají jen vytvářet iluzi obchodování.

Závěr

Andryunin nemá iluze o budoucnosti Gotbitu. Uznal, že s tím, jak se regulace na trhu s kryptoměnami po celém světě zpřísňuje, nebude již možné s trhem takto manipulovat.
Hlavním faktorem prý bude nový mezinárodní pokyn FATF pro regulaci služeb a burz souvisejících s kryptoměnami. Budou se také vyžadovat přísnější procesy identifikace zákazníků, které jsou podobné tradičnímu bankovnictví.

Na tomto případě je vidět, že určitá míra regulace by mohla být pro kryptoměny, které se nesnaží honit falešné objemy a podvádět tak investory, přínosná.

Co číst dále?

Libra je nyní populárnější než Ethereum a XRP dohromady

 

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
3 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
nereknu

…Pro dvacetiletého studenta Moskevské státní univerzity Alexeye Andryunina…
AND
…Andryunin odstartoval Gotbit společně se spolužákem v roce 2008…

Takže Alexey založil Gotbit na fejkovaní volumu, když mu bylo 9 let v době, kdy bitcoin sotva začal?
To je trochu logickej lapsus ne?
Kryptomagazín čtu relativně pravidelně, ale pokud se takových článků začne objevovat více, tak si asi začnu myslet, že bych to číst radši neměl, což bych nerad.

a jeste tohle:… Příkazy od robota by ovšem neměly být prováděny a vyrovnávány, mají jen vytvářet iluzi obchodování…

Asi se ta věta dá pochopit více způsoby, ale jak teda vznikají ty fejkový objemy, když příkazy nejsou prováděny? Tak by se přece negeneroval žadný volume pro CMC.
Naopak ty příkazy musí být prováděny a vyrovávány, aby vznikl objem, kterej se pak ukazuje na CMC.
Většinou bych řekl, že je to tak, že bot davá objednávky a pak je sám vyplňuje.. takže bot dá nabídku a pak jí sám od sebe koupí, čímž generuje právě ten objem. S tím že burze neplatí poplatky za obchod (jinak by se jim to asi krute nevyplatilo :D) Takovy krasný příklad je třeba LAtoken Exchange, který má dokonce svůj burzovní token pod stejným jménem.

krtek

Pokud je 95% objemů obchodu s Bitcoiny je falešných tak v tom případě jeho skutečná cena musí být někde mezi 500 usd , pochybuji že by si to instituce nepohlídali moc tomu nevěřím .

Henry

A Tether dela co s cenou bitcoinu? Cele toto rally je postavene na manipulaci co provadi Tether.

spot_img