Jak zase nepropadnout panice při dalším růstu Bitcoinu

2

V kryptomédiích se začínají šířit dobré zprávy, ty klasické zase varují před nákupem BTC. Brzy by tak mohla nastat ta chvíle, na kterou všichni čekají. Ovšem nesmíte čekat moc dlouho, jinak vám ujede vlak.

Média hlásí: Pozor, nekupujte Bitcoin!

To je chvíle, kdy byste měli zbystřit, masová média jsou až příliš opožděná. Začnou nabádat k nákupům, až bude prakticky po všem. Vy tak můžete nasednout v předposlední stanici a v té poslední se dočkáte už jen masivního výprodeje.

Pokud Bitcoin nutně nepotřebujete, můžete ještě počkat, zda se nedostaví lepší cena k nákupu. Jestli jste se ale rozhodli, že ho musíte mít, je čas se zamyslet nad strategií.

Jak neprodělat vše a zároveň si nenechat ujet vlak

Existuje velmi jednoduchá, ale funkční strategie. Jedná se o rozdělení na 2–3 nákupy, nebo klidně více. Stanovte si částku, kterou byste rádi do BTC investovali, a nakupte zatím jen za polovinu nebo třetinu této částky. Pokud Bitcoin vystřelí do výšin, budete rádi za to, že už něco máte. Pokud by se propadl třeba na 3 tisíce, nezruinuje vás to a naopak zde učiníte poslední nebo předposlední nákup.

Nejhorší je čekat a stále se ujišťovat, když cena roste

Osobně jsem čekal a ujišťoval se od ceny 50 dolarů, už jsem málem nakoupil, ale najednou stál 300, pak 900, no a rozhoupal jsem se až někde na 1800 USD, kdy jsem udělal svou první malou investici. Vězte, že za celé ty měsíce nebo roky jsem mnoho dní litoval, že jsem neinvestoval alespoň polovinu nebo třetinu. Nyní to vypadá, že by se mohl rozběhnout stejný koloběh, jen s vyššími cenami. Znám také hodně lidí, kteří sledovali BTC od 1800 dolarů, kdy jsem nakoupil, a reálně vstoupili až na 10 tisících a výše, kdy se konečně „ujistili“, že opravdu neumře a poroste…

2
Komentujte

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Dariusz MatuszyńskiAstalavista Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Astalavista
Host
Astalavista

‚Pokud Bitcoin nutně nepotřebujete, můžete ještě počkat, zda se nedostaví lepší cena k nákupu. Jestli jste se ale rozhodli, že ho nutně potřebujete, je čas se zamyslet nad strategií.“
— pardon panové, ale toto je hrozné, to je tedy rada 🙂 spíš 🙁