Tři hlavní důvody poklesu ceny Cardana

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Ačkoli má kryptoměna Cardano (ADA) velmi početnou a aktivní komunitu uživatelů a neméně aktivní tým vývojářů, na ceně tohoto aktiva se to nijak pozitivně neodráží. Cena se nedokázala zotavit ani navzdory velkým technologickým průlomům a poklesla o 97 % v porovnání se svými rekordními hodnotami. Kde lze tedy hledat příčiny tohoto stavu? Existují asi tři hlavní faktory, které měly vliv na nízkou cenu této kryptoměny.

Nízký objem, nízká poptávka

Prvním faktorem, který negativně ovlivňuje cenu kryptoměny Cardano, jsou nízké objemy obchodování na hlavních burzách. Tento fakt je patrný při porovnání s hlavními kryptoměnami, jako je například Bitcoin (BTC). V důsledku toho vykázal velmi malou volatilitu v porovnání s ostatními hlavními kryptoměnami, což vedlo ke snížení poptávky po této kryptoměně a k poklesu obchodní aktivity.

Twitter
zdroj: twitter.com

Jak sdělil na Twitteru obchodník a analytik známý jako The Crypto Cactus:

„Tohle je něco, čemu bych se vyhnul. Když se jeho cena zhroutila, bylo to celkem neaktivní, pokud jde o pohyb ceny za posledních 7 měsíců …

Nevidím žádný důvod investovat nebo vyměňovat tokeny, které mají cenovou akci nebo grafy, které vypadají takto.“

graf
zdroj: twitter.com

Dobrá technologie, aktivní komunita, málo komerčních projektů

To, že má společnost Cardano velmi aktivní vývojářský tým, je věc všeobecně známá. Na síti probíhá spousta vývojářské činnosti, o čemž nás přesvědčují údaje z GitHub. Proto se asi také předpokládalo, že s vydáním testovací sítě Shelley přijde konečně obrat k lepšímu. Vždyť tato testovací síť má například desetkrát více staking poolů než EOS a TRON, což je známkou zájmu o síť.

Ovšem cena Cardana nebyla těmito vylepšeními v technologii a síti nijak ovlivněna, a to zřejmě kvůli nedostatku komerčních projektů a aplikací využívajících ADA. Cardano by mohlo mít lepší technologii než Ethereum a další přední sítě blockchainů. Dokud ale jejich komerční projekty a decentralizované aplikace (DApps) nedokážou získat odpovídající trakci, cena se pravděpodobně výrazněji nezmění.

A právě toto je úkolem Cardano Foundation. Zajistit přiměřený růst, popularitu projektu a odpovídající adopci. A jak přiznal samotný generální ředitel IOHK Charles Hoskinson, nadace v tomto ohledu neprokázala v loňském roce dostatečný pokrok.

Strmý nárůst začátkem roku 2018

V lednu roku 2018, kdy se cena za jeden Bitcoin vyšplhala k hranici 20 000 USD, vystoupala cena Cardana na hodnotu 1,25 USD. Během následujících čtyř měsíců, od ledna do dubna 2018, však cena Cardana razantně poklesla o téměř 90 % a od té doby nebyla schopna se zotavit.

Od této chvíle nezanechalo Cardano žádnou jasnou technickou úroveň silného supportu či silné resistence,  s výjimkou výrazně vyšší oblasti, která ztěžuje opětovné zvýšení ceny ADA.

Závěr

V současné době se Cardano dle CoinMarketCap drží na třináctém místě dle tržní kapitalizace. Za posledních 24 hodin vzrostla cena Cardana o 3,28% a v současné době se obchoduje za 0,036 USD. Tržní kapitalizace Cardana je 939,5 milionu USD a objem obchodování se pohybuje kolem 36,6 milionu USD za posledních 24 hodin.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: