Weiss Crypto Ratings: Cardano je jasně lepší než EOS

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Blockchain Cardano (ADA) je jasně lepší než EOS (EOS). Takový závěr uveřejnila na Twitteru agentura pro hodnocení digitálních aktiv Weiss Crypto Ratings. Tato agentura na základě různých kriterií pravidelně hodnotí kvalitu jednotlivých projektů.

logo  Cardano vs. EOS  logo

Skupina Weiss Crypto Ratings uvedla na Twitteru, že projekt Cardano, který je vedený bývalým generálním ředitelem Ethereum Charlesem Hoskinsonem, je jasně lepší než jeho přímý konkurent EOS.

I přes toto vyjádření je však na oficiálních stránkách Weiss Crypto Ratings uvedeno hodnocení projektu EOS jako „A“, kdežto projekt Cardano má hodnocení jen „B+“.

Twitter
zdroj: twitter.com

Na Twitteru skupina uvedla:

„#Cardano je jasně lepší než #EOS. EOS byl první na trhu, ale je stále jasnější, že z těchto dvou je Cardano výrazně lepší. Více podrobností v následujících tweetech.“

Preference Cardana

Oba projekty mají stejný cíl. Být lepší alternativou k blockchainu Ethereua. Všechny tři projekty se pak snaží vylepšit výkon a zabezpečení tak, aby jejich blockchainy byly schopny fungovat na komerční úrovni, a to v globálním měřítku.

A právě v tomto směru preferuje Weiss Crypto Ratings projekt Cardano. Právě tento projekt totiž poměrně nedávno učinil významný krok vpřed dokončením a spuštěním testovací sítě Shelley.

Skupina Weiss Crypto Ratings na Twitteru sdělila:

„#Cardano dokončilo první snímek a zkontrolovalo vyvážení své testovací sítě #Shelley. Tento poslední krok ke stakingu umožní investorům získat poprvé odměny za jejich $ ADA. Pokud se chcete zúčastnit, nezapomeňte přesunout #ADA do peněženky Daedalus.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Zatímco vývojáři Cardana přistupují k budování své sítě velmi akademicky, EOS volí poněkud jiný přístup. Jak uvedl Brendan Blumer, generální ředitel technologické společnosti Block.one, zabývající se vývojem distribuované účetní knihy EOS, velké věci vyžadují čas.

A zde přichází kritika ze strany Weiss Crypto Ratings:

„Nejenže má #EOS problémy s centralizací, ale v poslední době síť také nedokázala zpracovat žádné transakce pro kohokoli, kdo nemá UZAMČENO A VSAZENO velké množství EOS. To je výsledek toho, že EOS přišel s bezpoplatkovou strukturou.“

Twitter
zdroj: twitter.com

Hodnocení

Weiss Crypto Ratings hodnotí jednotlivé kryptoprojekty na základě kritérií, kterými jsou technologie, přijetí, riziko a odměna. Každému tokenu je přiděleno hodnocení rizika/odměny a také celková známka.

Mezi jediné dva projekty, kterým bylo přiděleno hodnocení „A“, patří Bitcoin a Ethereum. Za nimi s hodnocením „A-„ následují EOS a IOTA. Toto vyjádření Weiss Crypto Ratings na Twitteru tak může naznačovat, že v nejbližší době může být Cardanu udělen vyšší stupeň hodnocení nebo naopak hodnocení projektu EOS může být sníženo.

Závěr

Weiss Crypto Ratings není zdaleka jedinou entitou, která se zabývá hodnocením kryptoměn. Pravidelné ratingy vydává například i Čínské státní centrum pro informace a průmysl (CCID). Není žádným překvapením, že tato agentura na první místo postavila právě EOS. Bitcoin je v tomto žebříčku na 11. místě, Ethereum na 3. místě a Cardano na 31. místě.

Twitter
zdroj: twitter.com

Co číst dále?

USD selhává jako „technologie úspor“, na řadě je Bitcoin


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Reklama: