EOS zůstává na první příčce v čínské kryptotabulce. A co Bitcoin a další kryptoměny?

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Čínský výzkumný institut CCID zveřejnil ve své 14. aktualizaci tabulky hodnocení kryptoměn. EOS stále zůstává na 1. příčce, TRON překonává Ethereum.

EOS vládne v hodnocení

Výzkumný institut hodnotí kryptoměny zvlášť. Každému blockchainu u kryptoměn rozděluje samostatné skóre, založené na jeho technologii, použitelnosti a kreativitě. Nová tabulka nyní obsahuje 35 kryptoměn.

EOS tak stále zůstává na první příčce se svými 151,8 body. Kryptoměna však zaznamenala mírný pokles ve srovnání s předchozím výsledkem, kde dosáhla 153,1 bodů. EOS byl také jmenován nejlepší kryptoměnou podle Weiss Cryptocurrency Ratings, což vyvolalo masivní nárůst hodnoty tokenu.

Co ostatní altcoiny?

Tron předběhl Ethereum a obdržel druhé místo se svými 141 body, zatímco Ethereum dostalo pouze 135,8 bodů. Tron tak vede o 5.2 bodů díky hodnocení užitelnosti. Neo si polepšilo a dostalo se na 9. místo tabulky s 103.6 body.

Zajímavostí je, že Bitcoin se nachází až na 11. místě. Čínská ratingová společnost již v minulosti uvedla, že nepovažují Bitcoin za příliš bezpečnou nebo významnou. Do první patnáctky v tabulce se nedostaly ani kryptoměny s podobnou tržní kapitalizací.

Jiné hodnocení podle CCID

Čínská ratingová agentura používá nejasnou metodologii, která není v souladu s jinými agenturami. Oproti ostatním jsou ratingy CCID  často označovány za irelevantní.

Burzy po nedávném projevu čínského prezidenta Xi Jinpinga, který se věnoval hlavně blockchainu a masivnímu nárůstu čínských tokenů, zaznamenaly velký nárůst cen. Čína dala jasně najevo, že chce hrát dominantní roli v blockchain průmyslu, ačkoliv Bitcoin zůstává ve státě stále zakázán.

Závěr

Čína je stát, který si nenechá výhody technologie blockchain uniknout. Čínská státní banka připravuje dokonce vlastní digitální měnu a brzy ji plánuje spustit. Vývoj v Číně je proto důležité sledovat, protože ovlivňuje dění na světových trzích a pro kryptotrhy to platí také, ať se nám to líbí, nebo nelíbí. Rating kryptoměn je však důležité porovnávat i s ostatními agenturami.

Co číst dále

28.10.19 Technická analýza BTC/USD + 43% (ne)očekávaný obrat!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img