Weiss Crypto Ratings pobuřuje XRP a XLM

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

Americká kryptografická a finanční ratingová společnost Weiss Crypto Ratings pobouřila komunity XRP a Stellar (XLM) svým vyjádřením na Twitteru. Zde bylo mimo jiné uvedeno, že přesun komunity XRP na Stellar by dával smysl.

Odvážný návrh

Trh s kryptoměnami je trhem velice mladým. Proto některé projekty obtížně dosahují cílů každé kryptoměny, jako je zejména decentralizace. A některé z nejúspěšnějších kryptoprojektů jsou ty, které se nejvíce podobají tradiční měnové struktuře.

Takové projekty se pak stávají terčem věčné kritiky nejen za nedostatek decentralizace, ale i dalších principů, které jsou kryptoměnám vlastní. A i když se tyto problémy, které se šíří celým kryptoodvětvím, zdají neřešitelnými, ratingová společnost Weiss Crypto Ratings se domnívá, že takovéto řešení problému existuje.

Weiss Crypto Ratings, poskytovatel ratingů akcií, ETF, finančních institucí a kryptoměn, uvedl, že uzdravením tohoto odvětví by mohlo být spojení mezi populární a technologicky vyspělou kryptoměnou. Ve svém tweetu agentura uvedla:

„Někteří říkají, že XRP komunita přecházející do XLM by měla smysl. XLM má oproti XRP technologickou výhodu, ale XRP vede v adopci. Pokud by se komunita XRP přesunula k XLM, tato mezera v adopci by se uzavřela.“

tweet
zdroj: cryptoslate.com

Velká kritika

Toto vyjádření agentury Weiss Crypto Ratings se ovšem s pochopením nesetkalo. Reakce na tento tweet byly mírně pobavené, ale většina se shodla na tom, že prohlášení agentury je naprosto pobuřující. Stovky uživatelů pak na Twitteru uvedly, že agentura tak zničila veškerou svoji důvěryhodnost, kterou ještě měla.

Zpochybněny byly rovněž údaje, se kterými agentura Weiss Crypto Ratings pracovala. Mnoho přispěvatelů rovněž uvedlo, že agentura pouze potvrdila svoji neodbornost v tomto sektoru.

Druhý tweet

Druhý pokus, ve kterém se společnost snažila objasnit své první prohlášení, byl rovněž neúspěšný. Ve tweetu uvedla:

„Technická výhoda XLM oproti XRP? XLM je strukturován tak, že jakmile bude přijat, vytvoří zcela decentralizovanou síť. Na druhou stranu XRP vždy bude potřebovat centrální koordinační stranu k dosažení konsensu. Je to stejný model, jaký používá Libra.“

tweet
zdroj: cryptoslate.com

Závěr

Toto druhé prohlášení agentury Weiss Crypto Ratings celu situaci ještě více zhoršilo a vyhrotilo. Společnost byla zasypána ostrou kritikou. Mnozí pak uváděli, že takové hloupé a pobuřující prohlášení muselo být vyřčeno pouze za účelem získání pozornosti.

XRP i Stellar mají podobný cíl. Tím je poskytování rychlejších a levnějších transakcí s využitím technologie blockchainu. Jak jsme vás informovali ve včerejším článku, má již společnost Ripple přes 300 klientů využívajících její produkt RippleNet.

Tak co, pobouřili, protože mají pravdu, jak to vidíte?

Co číst dále?

Ripple představuje revoluční produkt pro připojení svých klientů

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: