Stellar airdrop v hodnotě 2 miliard XLM

2
Stellar Lumens XLM

Stellar Development Foundation (SDF), která stojí za projektem Stellar Lumens (XLM), připravila ve spolupráci s Keybase, platformou pro bezplatné zasílání zpráv, dosud největší airdrop v hodnotě přes 120 milionů USD v kryptoměně XLM.

Keybase

Keybase je začínající sociální síť, která v současné době spravuje přes 400 000 učtů svých uživatelů. Lze tedy očekávat, že tato pobídka přinese platformě pro zasílání zpráv spoustu nových uživatelů.

Airdrop bude probíhat v následujících 20 měsících, během kterých budou rozdány 2 miliardy XLM v hodnotě přes 120 milionů USD. Každý měsíc bude mezi uživatele distribuováno 100 milionů XLM.

Keybase neslouží jen jako prostředek chatování s přáteli, ale má i další využití. Na této síti můžete provádět jak p2p sázky, tak i zasílat XLM svým přátelům pouze s využitím svého mobilního čísla.

Stellar

Stellar k této akci vydal na svém blogu stručné oznámení v tomto znění:

„Jediné, co musíte udělat, je mít ověřený účet na Keybase. Váš XLM se v peněžence objeví automaticky, každý měsíc, dokud bude airdrop pokračovat.“

Denelle Dixon, generální ředitelka Stellar Development Foundation, uvedla, že airdrop nepředstavuje jen investici do projektu, který je v souladu s vizí nadace, ale rovněž pomůže rozšíření přijetí XLM tím, že se dostane

„do rukou skutečných lidí.“

Dixon dále uvedla:

„Naším zaměřením je globální finanční začlenění využívající blockchain a další technologie zaměřující se na nebankovní sektor. Z našeho pohledu tento způsob distribuce, jakým je airdrop, věnuje ve skutečnosti více pozornosti schopnostem takovýchto technologií, aby byly schopny provádět pěkně, čistě a efektivně přeshraniční transakce.“ 

Distribuce Lumenů

SDF byla založena v roce 2014 jako nezisková organizace. V genesis bloku vytvořila SDF 100 miliard XLM tokenů a nyní nadace drží více než 40 % všech XLM, které mají být postupně distribuovány do světa.

Během let se již nadace spojila s mnoha významnými společnostmi a projekty v kryptoprůmyslu.  Cílem nadace je pak rozdat zdarma XLM v naději, že se tak lidé snáze seznámí s technologií a sítí Stellar.

Jed McCaleb, spoluzakladatel nadace Stellar Development Foundation, se k probíhajícímu airdropu vyslovil následovně:

„Poskytnutí bezplatných lumenů [XLM] je výzvou pro komunity, aby navrhly služby, které potřebují. Doufáme, že se nakonec budou lumeny používat jak v rozvinutých, tak v rozvojových ekonomikách.“

Dřívější airdropy

Nadace SDF již v minulosti provedla několik airdropů. V listopadu 2018 proběhl airdrop ve spolupráci s Blockchain wallet, kdy bylo rozdáno 125 milionů dolarů v XLM pro celkem 30 milionů uživatelů Blockchain wallet.

Začátkem tohoto roku se uskutečnil další airdrop ve spolupráci s Coinbase, kde byla distribuována 1 miliarda XLM prostřednictvím programu Coinbase Earn. Tento program umožňuje uživatelům nejen získávat kryptoměny zdarma, ale zároveň se o nich něco dozvědět prostřednictvím instruktážních videí.

Závěr

První kolo tohoto Stellar airdropu je naplánováno na 15. října 2019. Další kola by pak měla proběhnout vždy 15. každého následujícího měsíce. Maximální výše odměny pro jednoho uživatele je omezena částkou 500 dolarů v XLM tokenech.

Na stránkách Keybase pak naleznete rovněž počítadlo, ze kterého zjistíte, kolik lidí je v airdropu přihlášeno a jaký je aktuální podíl v Lumenech (XLM) pro každého uživatele.

Co číst dále?

Bude Bitcoin v roce 2021 za 30 000 USD?

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře