Společnost Ripple má přes 300 klientů využívajících RippleNet

1
ripple, xrp, moneygram, spolupráce

Sanfranciská společnost Ripple, která nabízí nízkonákladové globální platby, uvedla, že nyní má přes 300 klientů využívající technologii RippleNet k příhraničnímu přesunu peněz.

MoneyGram rozšiřuje likviditu

Na letošní konferenci Swell 2019 konané v Singapuru společnost Ripple označuje svůj globální platební systém založený na XRP xRapid za velmi pokrokový a likvidní.

„Zaznamenali jsme 10x větší meziroční nárůst transakcí na RippleNet. Sítě bank, finančních instituce a poskytovatelé platebních služeb odesílají peníze celosvětově z naší sítě okamžitě, spolehlivě a za zlomek ceny.“

Alex Holmes, generální ředitel platebního giganta MoneyGram, říká, že společnost rozšiřuje své služby globálního platebního systému fungujující na síti Ripple. K novinářům se Holmes vyjádřil:

„Jednou z klíčových sil MoneyGram je náš globální mechanismus likvidity a vypořádání, který umožňuje našim zákazníkům posílat peníze ve více než 200 zemích po celém světě. Díky skvělým výsledkům v zefektivnění našich služeb rozšiřujeme naše partnerství se společností Ripple.“

Nová partnerství

Zákaznická základna Ripplu je rozšířena na šesti kontinentech ve 45 zemích. Mezi nejnovější klienty jsou pákistánská Faysal banka, bagšská bKash a britská Finastra. V červnu zas generální ředitel Ripplu, Brad Harlinghouse, řekl:

„Banky si musí uvědomit, že již nemohou záviset na technologii, jako je Swift, pokud chtějí být konkurenceschopné.“

Vyjádřil se také k plánované kryptoměně od Facebooku, kde ji označil jako masivní výzvu k akci pro banky. Garlinghouse dále tvrdí, že z dlouhouhodobého hlediska bude prosperovat více kryptoměn a blockchainových společností, ale Bitcoin zůstane stále číslo jedna.

Závěr

Zastaralý bankovní systém má velkou konkurenci v nízkonákladových, okamžitých platebních systémech jako je XRP. Spolupráce se sanfranciskou společností Ripple přináší zefektivnění služeb a poskytnutí větší likvidity. Klienti tak stále přibývají.

Co číst dále

[Polední zprávy] • Binance přidává EUR • Istanbul hardfork na ETH k 4. 12. • a další novinky

1
Komentujte

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Lakatoshi Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Lakatoshi
Host
Lakatoshi

Nova,zaplacena partnerstvi..