Winklevoss: V nové dekádě se kryptoměny stanou nepostradatelné jako e-mail dnes

0
(0)
Denisa Falta
Denisa Falta
Původem vystudovaná ekonomka, se zkušenostmi z bankovnictví, neziskovek a později s vlastním podnikáním. Přes sci-fi, zejména utopické a dystopické romány, jsem se dostala až ke kryptoměnám a blockchainu. Na nich mě fascinuje možnost sledovat v přímém přenosu to, co by dřív bylo považováno za sci-fi.

Je začátek nového desetiletí a Tyler Winklevoss, spoluzakladatel a CEO kryptoburzy a společnosti Gemini Trust, sdílel své názory na to, kam se bude v příštích deseti letech vyvíjet kryptoodvětví. 

Z okrajové technologie na zásadní

Podle Winklevosse jsou kryptoměny nyní jen okrajovou technologií a formou peněz, zatím nejsou v našich každodenních životech tak zásadní, jako například e-mail nebo webové aplikace. Ale to se podle Winklevosse změní a už nyní tato změna přichází, pokud se podíváte blíže.

Dekáda kryptoměn

Winklevoss dále v sérií tweetů dodal, že hybnou silou nové dekády bude decentralizovaná povaha kryptoměn, která dává moc do rukou jednotlivce. Kryptoměny nejen přeformulují to, jak funguje internet, ale také promění finanční a peněžní systémy a to směrem k lepší ochraně soukromí a důstojnosti uživatelů.

Podle Tylera Winklevosse přispějí kryptoměny k naší osobní svobodě tak, jako to udělal vynález knihtisku, osobní počítač nebo v začátcích internet.

Tip na další čtení: Bitcoin je jako e-mail v roce 1984

Tyler Winklevoss nevnímá kryptoměny jako něco, co selhalo. Podle něj je tento vynález příliš velký, na to, aby byl ignorován, a gravitační tah je příliš silný na to, aby byl popírán. Tyler napsal, že lidé si vyberou kryptoměny kvůli množství svobody, kterou nabízí; každý chce více svobody.

Bitcoin během poslední dekády

Poslední desetiletí bylo pro Bitcoin z hlediska tržních výnosů neuvěřitelné, vzhledem k tomu, že aktivum je staré jen deset let. Bitcoin byl ve skutečnosti označen za nejvýkonnější aktivum za poslední desetiletí (2009 – 2019).

Závěr

V uplynulé dekádě došlo k vynálezu Bitcoinu a následnému prudkému vývoji dalších kryptoměn a inovací, založených na technologii blockchainu. Nicméně, ke konci dekády se zdá, že těmto inovacím dochází dech a pod tíhou regulačních snah a dalších událostí se vytrácí ono prvotní nadšení z nové myšlenky a ideály z celé kryptospolečnosti. Jaká bude následující dekáda se rozhodne až v následujících letech.

A jak vidíte právě začínající novou dekádu pro kryptoměny vy, naši čtenáři? Podobně růžovou, jako Tyler Winklevoss, nebo jste spíše opatrnější?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img