Bitcoin poráží v roce 2019 všechny komodity

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Nejdůležitější kryptoměna na světě se ke konci roku dostala ve srovnání se všemi ostatními komoditami na krásné první místo. Tento rok tak Bitcoin dosáhl nejvyšších výnosů ze všech.

Nejlepší investice za rok 2019

Návratnost Bitcoinu v letošním roce převýšila všechny ostatní komodity. Oproti druhé nejvýkonnější komoditě jsou výnosy BTC téměř dvojnásobné. Brad Mills na svém Twitteru udělal seznam top 11 nejvýnosnějších komodit ale i těch nejvíce prodělečných.

Ačkoliv Bitcoin je na prvním místě s velmi velkým náskokem, Palladium také ukázalo svoji sílu v letošním roce, kdy návratnost činila 57%. Hned za ním překvapivě není zlato, ale ropa a káva. Vzácný kov, často přirovnávaný k Bitcoinu, za rok vykázal pouze 18% míru návratnosti.

Situace se stříbrem není o moc lepší, protože letos dopadlo o pár procent hůř, než zlato. Přestože kritici tvrdí, že zlato a stříbro jsou mnohem lepší investice, Bitcoin dokázal v roce 2019 překonat návratnost obou dvou těchto vzácných kovů.

Porovnáme-li výkonnost Bitcoinu od roku 2011 ve srovnání se zlatem, čísla jsou ohromující. Za 1 unci zlata jste zaplatili v roce 2011 kolem 584 BTC, zatímco v listopadu letošního roku za stejnou unci zlata zaplatíte pouze 0,15 BTC.

Halving v roce 2020

S plánovaným půlením odměn (halving) v květnu 2020 bude Bitcoin mnohem vzácnější a z historie víme, že to mělo pozitivní dopad na cenu. Obchodníci se snaží zjistit, zda Bitcoin dokáže udržet růstová čísla i v následujících letech.

Z krátkodobého hlediska si však většina není zcela jistá, co můžeme v nadcházejících týdnech očekávat. Bitcoin udržuje svůj cenový bod stále okolo supportu na 7 000 USD.

Závěr

Bitcoin v letošním roce jasně ukázal, že oproti ostatním komoditám dominuje rovnou několikanásobně. Nazývat tak Bitcoin digitálním zlatem již nemá žádný význam. Do budoucna můžeme očekávat, že cena rapidně poroste a s ním i masová adopce nejen Bitcoinu, ale i technologie blockchain.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img