Bitcoin je jako internet v roce 1988 – v začátcích, k masovému přijetí zatím daleko

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Ředitel technologického výzkumu digitálních aktiv, Lucas Nuzzi, porovnává Bitcoin s internetem v roce 1988. Podle jeho slov Bitcoin představuje samostatný peněžní systém.

Je to více než pouhá technologie

Ve svém příspěvku na blogu Lucas Nuzzi vysvětluje, proč je nejdůležitější a nejpopulárnější kryptoměna na světě stále silná navzdory všem skeptikům, kteří se snaží Bitcoin označit za přinejlepším neužitečnou technologii. Celá síť Bitcoinu a ostatních kryptoměn se ale stále rozšiřuje.

„Bitcoin prošel za posledních deset let dlouhou cestu. Ve vztahu k první verzi softwaru se kvalita a spolehlivost kryptoměny výrazně zlepšila. Bitcoin rychle a organicky dokázal přilákat spousty vývojářů, kteří věnují tisíce hodin zlepšování a vylepšování většiny základního kódu.“

Lucas Nuzzi dále napsal, že Bitcoin oproti veškerým změnám stále zůstává stejný. Vyzdvihnul hlavní výhody BTC, konkrétně zmínil fakt, že žádná vláda či banka nemůže diktovat vývoj Bitcoinu a nedostatek centralizované kontroly chrání peněžní vlastnosti kryptoměny.

Výhody chytrých smluv

Nuzzi se v příspěvku také věnoval chytrým smlouvám (smart contracts) a ostatním kryptoměnám. Zdůraznil, že existuje řada velmi zajímavých projektů, které se pokoušejí bezpečným a odpovědným způsobem přivést inteligentní smluvní funkce do Bitcoinu.

„Vymýšlení nového přístupu k bitcoinovým inteligentním kontraktům vyvolalo novou vlnu podpůrných technologií, které se snaží optimalizovat kompromisy mezi bezpečností a funkčností.“

Svůj příspěvek ukončil tím, že veškeré inovace, které se dějí v Bitcoinu, lze velmi obtížně sledovat, protože přichází stále více a více vývojářů snažící se nějakým dílem inovovat a podílet se na této kryptoměně.

Závěr

Bitcoin se nachází stále ve fázi raného vývoje. Poslední dobou však ukazuje, jak je kryptoměna stále populárnější a mnoho analytiků významných finančních institucí dokonce následující desetiletí označili jako desetiletí, které bude patřit Bitcoinu a ostatním kryptoměnám.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img