Analytik Deutsche Bank – kryptoměny čeká vzestup!

0
(0)

Zprávy a souhrny

V
Pod touhle maskou je toho Víc než jen maso, pod touhle maskou se skrýVá idea. Je mi ctí, že tě poznáVám a můžeš mi říkat...V.

I když to v současné době nevypadá a kryptoměny se potýkají s klesajícími cenami, jejich čas má teprve přijít. S tímto tvrzením přichází analytik Deutsche Bank Jim Reid.

Představte si 2030

Jim Reid nabídl býčí výhled na kryptoměny pro příští desetiletí. Ve svém novém výzkumném článku pod názvem „Představte si 2030“ psal o 24 alternativních nápadech na příštích deset let.

Vzhledem k tomu, že důvěra lidí ve fiatové měny neustále klesá a roste diskuze o udržitelnosti vládních měn při vyšší inflaci, přiklání se Jim Reid k myšlence, že by tato situace mohla přivést více lidí k digitálním aktivům. Reid k tomu uvádí:

„Síly, které držely současný systém fiat pohromadě, nyní vypadají křehce a ve dvacátých letech by se mohly zcela rozpadnout.“

Dále k tomuto tématu uvádí, že zlato a krypto jsou obecně považovány za bezpečná aktiva a poptávka po nich zákonitě poroste.

„Pokud ano, začne to vést k odporu proti fiatovým penězům a poptávka po alternativních měnách, jako je zlato nebo krypto, může stoupat.“

Max Keizer a Ray Dalio

Finanční komentátor Max Keizer nedávno poukázal na skutečnost, že Bitcoin (BTC) vůči všem fiatovým měnám vytváří historická maxima. Dále potvrdil svou nedávnou predikci ceny Bitcoinu v hodnotě 100 000 USD +.

Dále zdůraznil, že rovněž zlato dosahuje vůči fiatovým měnám historická maxima, ale i tato skutečnost zůstává jaksi přehlížena.

Manager hedgeového fondu, miliardář Ray Dalio, nedávno na Twitteru zveřejnil znepokojivou esej pod názvem „Svět se stal šíleným a systém je zlomený“. Dalio ve své eseji uvádí, že situace ve finančním sektoru by mohla způsobit velký posun paradigmatu. Kryptokomunita tento příspěvek podpořila a Daliovu kritiku vnímala jako býčí znamení pro krále kryptoměn.

Závěr

V poslední době již řada zastánců tradičních fiat měn přestala kryptoměny vnímat jako pouhý výstřelek doby. Například Bank of France se příští rok chystá na testování vlastní kryptoměny.

V říjnu pak předseda Švýcarské asociace bankéřů Herbert Scheidt uvedl, že nově se rozvíjející technologie, jako jsou kryptoměny, nutí tradiční banky, aby přijaly změny a zlepšily své služby.

Přesto stále celá řada velkých bankovních institucí zůstává proti kryptu nepřátelská. Takovým příkladem je skandinávský bankovní gigant Nordea Bank. Začátkem roku 2018 tato instituce vydala pro všech svých 31 000 zaměstnanců zákaz obchodování s bitcoiny.

Dne 3. prosince 2019 potvrdil tento zákaz i dánský soud. Ten ve svém rozhodnutí konstatoval, že Nordea Bank může svým zaměstnancům zabránit v tom, aby ve svém volném čase investovali do Bitcoinu či jiných kryptoměn.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Zdroju.today

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: