01.12.19 Technická analýza komodity zlato – probouzí se zlato zase k životu?

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Od poslední analýzy na zlato uběhly již tři týdny, tak je asi už na čase se podívat, jak na tom tento trh je. Od té doby jsem musel trochu překreslovat graf, takže pokud chcete být lépe v obraze, tak doporučuji se podívat na na předešlou analýzu. Jestli sledujete moje analýzy pravidelně, tak víte, že zlato během léta neskutečným způsobem pumpovalo a právě díky tomu se začalo zase dostávat do popředí zájmu.

Úvod

Nicméně, na začátku září tento trh našel svoje maximum, které se už nepodařilo překonat. Zjednodušeně řečeno, od té doby kurz za unci zlata konstantně klesá, ale nedá se rozhodně říci, že by se jednalo o strmý pokles. Naopak, celou tu dobu si zlato většinu zisků stále drží a spíše to vypadá na další pokračování. Tuto myšlenku ještě více umocňuje fakt, že se trhu daří moc hezky bránit jednu z aktuálních hladin, které fungují jako support. No, to bylo asi k úvodu vše a teď pojďme na analýzu samotnou.

Aktuální situace na 12H TF komodity zlato

analýza zlato

Obrana supportu

Při poslední analýze byl kurz za unci nad S/R úrovní 1 479 USD a bylo to zrovna po docela větším pádu. Ještě tehdy se zdálo, že má trh po breakoutu z původně nakresleného falling wedge, ale to totálně failnulo a tedy nefunkční myšlenka. Cena brzy vyklesala i pod úroveň 1 479 USD/unce, takže to byl další větší propad, který jsme mohli od konce léta na tomto trhu vidět. Teď je zásadní zmínit, že se trh pořád pohybuje v rámci falling wedge, ale dost jsem ho překreslil od toho původního. Přeci jenom, tržní situace se dynamicky mění, takže to bývá někdy častá záležitost. No, ale vraťme se zase k tomu poklesu kurzu.

Ten vyklesal až po úroveň 1 454 USD, kde je i zároveň spodní hrana patternu. Jak je vidno z grafu samotného, tak ty knoty, co vidíme, jsou jasnou projekcí toho, že to trh níže pustit nechce. Nicméně, odraz nestačil k tomu, aby se situace zásadně změnila, neboť S/R úroveň 1 479 USD poslala zpátky. I tentokrát došlo k zastavení propadu a navíc, započal již odraz up. Zatím to není nic velkého, ale vzhledem k tomu, že trh dal jasně najevo, že aktuální level jen tak nepustí, tak by mohli býci převzít konečně iniciativu a pokusit se alespoň o atakování úrovně 1 479 USD.

Další vývoj

Při průrazu rezistence v úrovni 1 479 USD by to znamenalo breakout i z falling wedge. Pak by tedy měl následovat pokus kurzu v růstu na další úroveň v ceně 1 535 USD/unce. Což už by nebylo moc daleko od letošního maxima, které je nedaleko úrovně 1 564 USD/unce. Nicméně, musíme počítat i s tím, že může support v úrovni 1 454 USD/unce nakonec padnout a to by znamenalo pokles minimálně k hranici podpory 1 425 USD/unce. Poslední zmíněný level lze považovat již za silnější pásmo, takže by nemělo pro medvědy být tak jednoduché jeho překonání. Analogicky, býci by zase měli schopni tuto hranici podpory lehce využít pro odraz směrem vzhůru.

Indikátory

Teď tedy přišla řada na naše oblíbené indikátory, kde z RSI můžeme konstatovat, že je celková situace stále dosti bullish. Především proto, že křivka indikátoru se při propadech nikdy nedostala do přeprodané části indikátoru. To právě značí, že si trh stále drží velkou sílu. V současnosti je dost prostoru pro případný pohyb up, takže to přidává váhu myšlence, že se cena brzy vydá na severní stranu. Z MACD toho teď moc nevyčteme, protože se křivky indikátoru začaly klikatit jako had. U Stochastic RSI je momentum již pozitivní.

Závěr

Mně osobně se graf se zlatem moc líbí, protože je tu v podstatě dosti jasná struktura. Struktura, která vypadá jako příprava na pokračování v bull runu. Otázkou zůstává, kdy se to celé odpálí, protože by nebylo nijak překvapující, když by ještě k nějakému většímu poklesu došlo. Nesmí to být ale dlouhý krvák, který by zapříčinil propad hodnot indikátoru RSI hluboko do přeprodané části. To bych osobně bral jako dost bearish signál a začal bych nad trhem asi i uvažovat trochu jinak. Zlatu přihrávají i další okolnosti, které se asi v nejbližší době jen tak nezmění. 

Co číst dále?

30.11.19 Technická analýza XRP/USD – Ripple je na tom pořád velmi špatně

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img