06.11.19 Technická analýza komodity zlato – žlutý kov má po breakoutu!

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Minulá analýza na zlato měla velmi dobrou odezvu a vzhledem k tomu, že je ohledně tohoto drahého kovu velká poptávka , tak jsem si pro vás zpracoval další analýzu, která shrne vše, co se za poslední měsíc událo. Jestli vás tedy minula poslední analýza, tak se na ni určitě podívejte, abyste byli v lepším obraze. Celková situace je na trhu s touto komoditou pořád výtečná a od začátku září se jen čekalo, kdy bude pokračovat ten zběsilý úprk, který jsme mohli vidět v psoledních měsících.

Trh zformoval a bullish pattern falling wedge, což jsem osobně považoval právě za tu přípravu na další mohutné posílení a k breakoutu z patternu došlo již před dvěma týdny.

Aktuální situace na 1D TF komodity zlato

analýza zlato

Avizovaný průraz z býčího útvaru

V době psaní minulé analýzy zrovna kurz konsolidoval nad supportem 1 479 USD/unce. Stále tedy bylo dost prostoru na to, aby kurz vně patternu vyklesal níže. Výše zmíněný support ale držel moc hezky a cenu níže už nepustil. A pak tu máme ten avizovaný breakout, který se nakonec odehrál už 24. října. Bohužel, jak můžeme vidět, tak sice k průrazu došlo, ale nenásledoval ten zběsilý úprk, který bychom tak moc chtěli. Cena se nedostala ani k nejbližší rezistenci a už byl postup na sever zamítnut. Směr kurzu se obrátil dolů a bylo jasné, že proběhne retest horní hrany wedge.

Retest byl úspěšný, neboť tato horní hrana zafungovala jako support. Vidíme na ní pozitivní reakci kurzu, takže, jak by se dalo očekávat, došlo k odrazu. Přesně tyto situace jsou některými obchodníky dosti žádané, neboť na tyto retesty čekají a považují je za potvrzení k průrazu. Mají totiž potom jistotu, že se nejedná o pouhý bull trap a tedy falešný breakout. Nicméně, po odrazu byl postup zase rychle zastaven a v podstatě na tom stejném místě, kde minule. U hladiny 1 515 USD/unce se zase směr kurzu obrátil na tu námi nepreferovanou stranu a následoval nepěkný výplach, který dovedl cenu zpátky k horní hraně falling wedge, kde se protíná i s efektivním supportem 1 479 USD/unce.

Ten fakt, že to zase nevyšlo, není sice pro sentiment dobrý, ale nic to nemění na tom, že z technického hlediska můžeme brzy očekávat další odraz. A ten další odraz by mohl být úspěšnější, než ten poslední. Já osobně jsem na zlato pořád hodně bullish a z toho, co vidím, tak nevěřím, že bychom šli níže. Navíc, považuji breakout z falling wedge za platný a target z tohoto útvaru je u cenové hladiny 1 564.74 USD/unce, což je skoro 5% posílení.

Indikátory

V tomhle ohledu by nám mohli být hodně užitečné indikátory technické analýzy, které by situaci měly lépe osvětlit. Indikátor RSI v podstatě říká, že je situace pořád v pohodě a prostoru pro růst je tu hodně. Důležité je, aby hodnoty indikátoru nespadly pod hranici 30 bodů, protože to by mohlo znamenat problém. Nyní je naopak třeba, aby trh předvedl sílu a to znamená, že potřebujeme, aby hodnoty RSI se držely, co nejvýše. U MACD je blbý, že čerstvě proběhl bearish cross, což samozřejmě situaci komplikuje. Snad ale aktuánlí supporty nedovolí, aby negativní momentum nabralo na síle. Na Stochastic RSI se křivky blíží k přeprodané časti, takže se může alespoň krátkodobě momentum obrátit.

Závěr

Zlato je pořád topovka a očekávám od tohoto drahého kovu ještě hodně. A i kdyby došlo k nějakému výraznějšímu poklesu, tak zásadní podporou pro trh je dlouhodobá uptrendová přímka, kterou budou stejně všichni vykupovat, když se až sem kurz dostane. Naopak by se tedy jednalo o velkou příležitost, kterou by spousta investorů ráda využila. Já si ale moc nemyslím, že k tomu v dohledné době dojde. Očekávám, že trh brzy nabere sílu a požene kurz k letošnímu maximu. 

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

05.11.19 Technická analýza ZRX/USD – breakout z wedge se vydařil, budeme pokračovat na sever?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img