25.11.19 Technická analýza komodity Stříbro – Drahé kovy na sestupné dráze

0
(0)
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Šéfredaktor, vystudovaný ekonom, který našel zálibu v teoretické a investiční ekonomii. Zabývám se i technickou a fundamentální analýzou. Na webu mám na starost hlavně tvorbu analýz, vzdělávacího obsahu, zadávání úkolů a novinek. Téměř vše, co na Kryptomagazinu vyjde, mi projde pod rukama. Především se snažím, abychom čtenáře v klíčových investičních okruzích vzdělávali.

Můžeme říci, že poslední měsíc byl na kryptotrzích obrovské zklamání. Nicméně, drahé kovy na tom nejsou o nic lépe, neboť zde to v posledních měsících taky není žádná hitpárada. Stříbro od svého ročního maxima ztratilo více jak 14 %, což je zrovna u tohoto drahého kovu opravdu hodně.

Úvod

Naštěstí, předchozí růst byl tak mohutný, že i přes ty poslední pády nevypadá situace na grafu zas tak špatně. Zas na druhou stranu se zdá, že pokles ceny ještě není u konce a na případný odraz si budeme muset počkat v nižších cenových úrovních. To bylo k úvodu vše, tak se pojďme už podívat na samotný graf se stříbrem.

Aktuální situace na 12H TF komodity stříbro

analýza stříbro

Další bear flag

Už vlastně v minulé analýze jsme měli čerstvě po výplachu z toho většího bear flagu, který je v grafu zakreslený. Říkal jsem, že nejideálnější scénář bude takový, ve kterém se kurz mohutně odrazí od zakreslené trendovky. Kurz sice opravdu na trendovce zareagoval, ale bylo to tak málo, že brzy došlo ještě k dalšímu poklesu. Ten další pokles sice už nebyl tak zásadní, ale stačilo to k tomu, aby můj ideální scénář byl pasé. Trh se v propadu zastavil až na úrovni 16.733 USD/unce a můžeme vidět, že je tu jakási snaha o posílení. Je to ale slabota a z toho se dá vyvozovat, že je to jen další příprava pro další pokles směrem dolů. Nasvědčuje tomu i fakt, že je kurz v rámci malé medvědí vlajky.

Oproti předešlému útvaru je tento daleko menší, takže by následující pokles už neměl být tak výrazný. Respektive, další sešup by neměl být dále, než k supportní oblasti okolo 16 USD/unce. Navíc, jedná se už o docela silnou hranici podpory, která by měla už něco vydržet. Zde by mi právě dával smysl pořádný odarz, který by konečně zastavil to negativní momentum, jenž drží trh v tomto stavu již od začátku září. V takovém případě by byl pokles zastaven v situaci, kdy by ztráta činila cca 19 % od maxima letošního roku.

Indikátory

V tomto případě se nám hodně budou hodit indikátory technické analýzy, které by mohly napovědět, kdy konečně dojde k většímu odrazu. V tomto je nejlepší RSI, neboť právě tento indikátor vydává ty nejrelevantnější signály. Zde je dosti negativní událostí fakt, že se hodnoty indikátoru propadly do přeprodané části. Sice jen na okamžik, ale stalo se. Jakmile se kurz z bear flagu vylije, tak je pravděpodobné, že se kurz dostane do přeprodané části znovu. Ale nemělo by to být hlouběji, než posledně. Je i možné, že k odrazu dojde ještě dříve a v takovém případě by to byl velmi pozitivní signál.

Co se týče MACD, tak zde je sice momentum pozitivní, ale je bez velké síly. Navíc, zdá se, že začíná ještě více slábnout a brzy dojde k bearish crossu, což překlopí setrvačnost úplně. U Stochastic RSI je už překlopení setrvačnosti zřejmé a je právě na začátku cesty.

Závěr

Tak máme za sebou další analýzu na stříbro. Jak jistě víte, tak tento drahý kov překonával jednu rezistenci za druhou, takže se dostal do popředí zájmu. Já osobně sleduji zlato a stříbro rok a půl, takže poslední vývoj byl docela příjemným překvapením. Nicméně, vzhledem k tomu, že je teď trh v docela tvrdé korekci, tak už to tak růžově nevypadá. Osobně si ale nemyslím, že je to něco, co by mělo změnit dosavadní směr trendu, který se tu drží od druhé poloviny minulého roku. Je nejspíš jen otázkou času, kdy si trh najde dostatečně silný support pro další impulsní vlnu up. 

Co číst dále?

24.11.19 Technická analýza ZEC/USD – Pokles byl zastaven, ale na jak dlouho?

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img