24.11.19 Technická analýza ZEC/USD – Pokles byl zastaven, ale na jak dlouho?

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...

[Večerní souhrn článků] • Ripple vytváří blockchain pro centrální banky • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...
Ing. Jaroslav Jarolím
Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem čerstvě vystudovaný ekonom, který se již tři roky věnuje technické analýze kapitálových trhů. Přes dva roky publikuji na několika portálech, a to nejenom technickou analýzu, ale i populárně-naučné články a jednoduché makroekonomické analýzy. Studiu ekonomie se nadále věnuji ve volném čase a našel jsem zálibu ve slavných dílech Adama Smitha, Davida Ricarda a Johna Keynese. Mimo ekonomie je mým koníčkem též politická filozofie a historie.

Tento týden byl vlemi perný a už jste se se mnou stihli podívat na tržní situaci coinů jako je Litecoin, EOS, Monero a Binance coin. Ta situace je na všech zmíněný vesměs stejná, tedy dost špatná.

Úvod

Jinak tomu není ani na coinu Zcash (ZEC), který v tomto týdnu ztratil skoro 20% ze své původní hodnoty. Situace tedy není růžová a momentálně to vypadá tak, že se trh rozhoduje nad tím, zda se bude brzy pokračovat směrem dolů, či dojde k většímu retracementu. Já osobně bych si vsadil na to první, neboť je trh dosti přeprodaný a je to na první pohled na grafu hned znát. Přeci jenom, nic nemůže padat věčně.

Aktuální situace na 4H TF ZEC/USD

analýza ZEC

Falling wedge

Jak je zvykem, tak tady navážu na moji minulou analýzu. Kurz ZEC, po té velké pumpě z konce října, konsolidoval v rámci zakresleného falling wedge. Moje prvotní avizo tedy bylo, že půjdeme hezky nahoru. Nicméně, to se nestalo, neboť se situace na kryptotrzích začala pomalu zhoršovat, což vyústilo ve výplach kurzu ze zakresleného falling wedge. To tedy znamená, že support v úrovni 35 USD padl prakticky okamžitě a další zastávkou měla být úroveň 35.52 USD. Jenomže, i touto hladinou projel kurz jako by tam ani nebyla. Propad se na chvíli zastavil až na levelu 30,44 USD. Ne ale na dlouho a jednalo se jen o krátké nadechnutí před dalším ponorem.

Další sešup kurzu byl zbrzděn až v úrovni 28,42 USD a tentokrát se už zdá, že by to mohlo být i na delší dobu konec. Nicméně, propad to byl drsný. Nebyl sice tak rychlý, ale ztráta je hodně velká a předchozí zisky z října jsou všechny fuč. Navíc, vytvořilo se nižní dno, což značí problém. Trh prostě slábne a slábne a s takovou brzy zaútočíme na support v cenovém levelu 26,34 USD, kde je i minimum z minulého roku. To, co teď tedy vidíme, tak znamená, že se pokračuje v bear trendu. V tom bear trendu, který trvá už dva roky.

Co bude v následujících dnech?

Na aktuálním supportu je vidět, že se ho trh snaží bránit a zatím to bylo úspěšné. Dokonce máme reverzní svíčku hammer, ale nemá vůbec žádné objemy, takže je naprosto nerelevantní. Pokud vidíte tyto svíce v grafu a jsou u nich mizivé objemy zobchodovaných coinů, tak jim moc nepřidávejte váhu. Nicméně, knot má svíce dlouhý, takže alespoň minimální snaha o obranu tu je. Zatím je ale brzo na to, abychom mohli tvrdit, že je úspěšná. Pravdou je, že trh je už hodně přeprodaný a retracement by si to jistě zasloužilo. V tom nejlepším případě by se kurz mohl dostat až k úrovni 35 USD.

I kdyby se tak opravdu stalo, tak už nevěřím tomu, že by se cena dostala výše. Další možností je konsolidace mezi úrovněmi 30,44 USD a 28,42 USD, což by stačilo pro medvědy, aby nabrali síly. Především to stačí jako korekce před dalším pokračováním pro pokles. Jestli se dostane cena až po úroveň 26,34 USD, tak se už bude lámat chleba. Jakmile kurz ZEC sestoupí pod tuto úroveň, tak to můžeme brát jako potvrzení pro pokračování bear trendu.

Indikátory

Tak zrovna z RSI je patrné, že trh dostával pěknou nakládačku a je to zralé na nějaké oživení. Nicméně, stále nemáme na indikátoru žádný buy signál v podobě býčí divergence. Právě z toho by se dalo usuzovat, že brzy ještě dojde k poklesu, čímž by mohlo dojít k vytvoření býčí divergence v indikátoru. Co se týče MACD, tak zde máme čerstvě po bullish crossu, což znamená, že momentum je pozitivní. Na Stochastic RSI to zase vypadá opačně a schyluje se k překlopení setrvačnosti.

Závěr

Ještě na závěr lze říci, že za posledních 24 hodin se začínají množit větší objednávky na Bitcoinu. Z toho se dá vyvozovat, že se něco chystá a mohlo by dojít k tomu avizovanému retracementu. Ovšem, sleduji to jen tak očkem, takže se mohu mýlit. Přikládám totiž váhu především tomu, co vidím v samotném grafu. Jisté ale je, že brzy dojde k retracementu. Jestli to ale bude již v této úrovni, či níže, tak to neví nikdo. Mně osobně by klidně dávalo smysl, když by to začalo u aktuálního supportu. Holt si ale musíme počkat, protože nikdo nemá křišťálovou kouli.

Co číst dále?

23.11.19 Technická analýza XMR/USD – Ztráta na Moneru je vysoká + další malé zamyšlení nad tržní situací

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

1 komentář

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
1 Komentář
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře