11.11.19 Technická analýza ZEC/USD – postup ve falling wedge jako příprava na pumpu?

0
zcash
Zdroj: pixabay.com

Tak máme už více jak tři týdny od poslední analýzy na Zcash (ZEC), kde se trh bez debat připravoval na další větší pohyb down.

Úvod

Dalo se tak usuzovat především z toho, že vývoj kurzu zformoval klesající triangl a v takovém případě to spíše končí tak, že jdeme níže. Býci se sice snažili z patternu ještě vymanit, ale nebylo jim to nic platné, protože medvědi byli silnější a srazili zase cenu dolů. Nicméně, trh se z toho vcelku nečekaně vzpamatoval a rychle jsme nabrali ten správný kurz. Nyní se už ale pojďme podívat přímo do grafu, jak se to vlastně vyvíjí.

Aktuální situace na 4H TF ZEC/USD

analýza ZEC

Nečekaný obrat

Jak již bylo zmíněno v úvodu, tak od poslední analýzy dokázali býci využít spodní hranu klesajícího trianglu jako support a pokusit se o průraz skrze horní hranu, ale to bylo medvědy ubráněno, což znamenalo začátek proplachu, který znamenal překonání spodní hrany patternu a zároveň S/R levelu 35 USD. Mělo to za následek zvýšení prodejního tlaku, který srážel cenu níže a níže. Ovšem, nečekaně došlo k obratu a brzy rychlost růstu nabírala na obrátkách. Mohlo se jednat jen o pullback, ale pumpa byla tak silná, že trh dokázal zaútočit až na úroveň 37.96 USD. Až zde se situace změnila a došlo k odmítnutí v dalším postupu na severní stranu.

No, na 24 hodin kurz klesal, ale nad S/R levelem 35 USD se setrvačnost obrátila a rychle nabírala sílu. Z počátku se rezistence v úrovni 37.96 USD úspěšně bránila, ale nakonec se býkům zdařilo úroveň zdolat a pokračovat až k další hranici odporu, kde byl už postup zastaven. Trhu zde došla síla a od té doby pomalu klesáme. Před několika hodinami proběhl malý Pump & Dump. Projekcí této kratochvíle je to „double dildo“ s dlouhými knoty na obě strany, což v podstatě zatočilo i s medvědy a býky.

Falling wedge jako příprava

Jediné, co nám teď trh nabízí, je bullish útvar falling wedge. Z něho tedy vycházím, s předpokladem, že rozhodný pohyb přijde po breakoutu z toho patternu. Právě konsolidace v rámci útvaru by mohla být příprava na silnější pohyb, který bude dostatečným impulsem. V rámci klínu je stále dost prostoru a konsolidace je prakticky možná ještě několik dní a nejpravděpodobněji by k průrazu mohlo dojít po tom, co by trh využil S/R levelu 35 USD jako odrazový můstek. Mimochodem, věděli jste, že je další wedge i na Bitcoinu? Mám ty patterny fakt rád.

Indikátory

Tak RSI je takové neutrální a prostor tu máme na obě strany. Co se týče MACD, tak zde je momentum pozitivní. Nicméně, mělo na mále a skoro proběhl bearish cross. Na poslední chvíli se pozitivní momentum zvedlo a tím bylo překlopení setrvačnosti oddáleno. Ze Stochastic RSI vyplývá, že negativní setrvačnost slábne a dost možná se už překlopí.

Závěr

Osobně věřím tomu, že do pár dní dojde k breakoutu z patternu. Vzhledem k tomu, že je vně útvaru ještě dostatek místa, tak se dá očekávat, že ještě vyklesáme do těsné blízkosti supportu 35 USD, což by mohl trh moc hezky využít ve prospěch růstu.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr nebo sledovat FB stránku, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

10.11.19 Technická analýza Ethereum classic – zatím nerozhodně

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře