07.11.19 Technická analýza komodity stříbro – trh se stříbrem čeká zásadní rozhodnutí!

5
stribro

Včera jsme měli analýzu na jeden z nějžádanějších drahých kovů vůbec – zlato. Na trhu se zlatem je patrné, že není tak úplně rozhodnut a můžeme tam vidět i nějaké to zaváhání. Stříbro je na tom většinou vždy o trochu hůře, takže tady je to zaváhí bez debat jasné. Poslední analýza na stříbro byla před třemi týdny a doufal jsem, že se brzy bude zběsile pokračovat na sever, neboť tomu stav trhu, dle mého skromného názoru, napovídal. No, na chvíli jsem se opravdu trefil, ale následně začalo stříbro trochu oslabovat a váhání převýšilo odhodlanost býků. Zatím se ale nic hrozného neděje a v podstatě se stane to, co jsem avizoval už dávno. Tedy dojde k dotyku kurzu s klíčovou uptrendovou přímkou a v závislosti na reakci by to mělo rozhodnout.

Aktuální situace na 12H TF komodity stříbro

analýza stříbro

Bear flag s výplachem

Minule jsem si nevšiml něčeho zásadního. Kurz totiž formoval malý bear flag, který byl poněkud patrný a díky tomu se dalo avizovat, že trh nakonec oslabí. To je vcelku překvapení, protože jestli sledujete moje analýzy pravidelně, tak jistě víte, že jsem na patterny v grafu vysazený a vyhledávám je. Kurz tedy po breakoutu z klesajícího kanálu ještě chvíli rostl, ale momentum se nakonec obrátilo směrem dolů. Díky tomu tedy nakonec došlo k výplachu z medvědí vlajky, která má target až na klíčovém supportu v úrovni 16 USD/unce. Což je právě to, co se mě trochu znepokojuje, neboť by to znamenalo, že trh prorazí skrze trendovku, kterou já osobně považuji za hodně důležitou.

A pokud dojde k jejímu průrazu, tak tu situaci vidím dost černě. Teď je vcelku samozřejmé, že kurz bude brzy tuto trendovku atakovat a my uvidíme, zda ji investoři budou vykupovat, co to půjde. Jestli ale prodejní tlak převýší ten nákupní, tak se dočkáme toho, že trendovka praskne a v takovém případě bychom se asi dostali k již zmíněné klíčové rezistenci na cenovém levelu 16 USD/unce. Ta lepší a mnou chtěná varianta by znamenala, že dojde k pozitivní reakci při dotyku kurzu s trendovkou a následně silným impulsním odrazem up. Což by bylo signálem, že tato přímka jen tak medvědy skrz nepustí. Nicméně, jistotu budeme mít až ve chvíli, kdy k samotné reakci na přímce dojde. A to by nemělo už dlouho trvat.

Indikátory

Že dojde k silnému odrazu nasvědčuje i fakt, že se hodnoty RSI blíží do bodu, kdy v minulosti docházelo hodně často k odrazu. Už je to hodně dlouhá doba, kdy se křivka dostala do přeprodané části a ohřála se zde na delší dobu. Z toho usuzuji, že odraz up je na spadnutí. Na MACD asi úplně nepřekvapí, že je momentum negativní a sílí. To ale zatím nemusí vůbec nic znamenat, protože jsme blízko dvou silných supportů – trendovka a oblast RSI. Pak tu máme Stochastic RSI, kde se chýlí k bullish crossu. To by bylo hodně žádané a pomohlo by to silnému dorazu na severní stranu.

Závěr

Tak nějak jsem doufal, že si trhy se zlatem a stříbrem udrží i nadále tu agresivitu, kterou měli posledních několik měsíců. Teď je ale evidentní, že se tyto trhy za dobu té zběsilé jízdy hodně vyčerpaly a pokles byl tedy potřeba. Nicméně, držím se toho názoru, že by nemělo dojít až k moc velkému oslabení. Nejlepší by bylo, aby se zakreslená trendovka potvrdila jako relevantní support. Zároveň by určitě nemělo dojít k proražení supportu kolem cenové hladiny 16 USD. Jedná se totiž o klíčovou hranici podpory a její průlom by znamenal pro trh špatný budoucí vývoj.

Jestli se vám moje analýzy líbí, tak nezapomeňte dát této stránce odběr, aby vám žádná další neunikla!

Co číst dále?

06.11.19 Technická analýza komodity zlato – žlutý kov má po breakoutu!

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

5
Komentujte

avatar
1 Comment threads
4 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
DejvusJelitoJaroslav J. Recent comment authors
  Subscribe  
nejnovější nejstarší nejlépe hodnocené
Upozornit na
Dejvus
Host
Dejvus

Stříbro na kryptomagazínu ? A co železná ruda, nebo kafe a pomeranče…. o tom až zítra ? :-)))

Jelito
Host
Jelito

Njn,holt to krypto uz je dneska jen o tom jak nalakat ovce na obchodovani a pak je oskubat 🙂