Evropská Unie investuje do AI a blockchainu

0
(0)
Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Evropská komise a Evropský investiční fond navyšují částku o 110 milionů euro na podporu výzkumu v oblasti umělé inteligence a technologii blockchain. Technologie se zaměří na problémy soukromí, bezpečnosti a na implementaci pro širokou veřejnost.

Evropa otevřená digitalizaci

Technologie blockchainu slibuje radikální změnu ve zpracovávání dat. Evropa by tak měla potenciál vytvořit systém, ve kterém je blockchain a umělá inteligence šířena mezi různé zúčastněné strany, včetně lidí, kteří data generují.

Stále však existují obtížné technologické problémy, které je nutno vyřešit. Zda první testy a implementace nových technologií přinese užitek, mohl by se zvýšit rozpočet do blockchainu a umělé inteligence až na částku 2 miliardy EUR.

Evropská Unie tak zřídila fond pro podporu digitalizace v zemích EU. Počínaje rokem 2020 poskytne tento program 100 milionů EUR na podporu produktů a služeb založených na umělé inteligenci a blockchainu. Další přírůstek se očekává od soukromých investorů až ve výši 300 milionů EUR.

Inspirace u jiných zemí

Evropa rozšiřuje fondy na investice do digitalizace, protože se obává, že USA a Čína postupují mnohem rychleji v technologických odvětvích. Snaží se tak dohnat investice ve Spojených státech amerických a Číně.

Po nedávném projevu čínského prezidenta Xi Jingpina, který ve svém proslovu podpořil technologii blockchain, se mnoho státu včetně USA začalo věnovat investicím do AI a blockchainu. Vlády jednotlivých zemí se tak snaží zefektivnit systémy v zemi.

Závěr

Financování decentralizovaných technologických projektů má za cíl usnadnit řízení státu a zefektivnit produkty a služby. Vše je spojeno s řízením dat a strojovým učením, což bude mít za následek snížení nákladů. Umělá inteligence a blockchain budou v příštích desetiletích jedny z nejdůležitějších technologií na naší planetě.

Co číst dále

Bitcoiny a orwellovské varování

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img