UEFA a AlphaWallet zavádí systém nákupu vstupenek na EURO 2020 na blockchainu Ethereum

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Šéf Cardana uvádí nový fond pro startupy • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Weiss Crypto Ratings: DeFi je teď nejzajímavější věc v kryptosvětě • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Bitcoin se...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Nedávná spolupráce mezi tokenizační firmou AlphaWallet, Mezinárodním řídícím orgánem fotbalového svazu (FIFA) a Unií evropských fotbalových asociací (UEFA) spojuje dvě samostatná odvětví – fotbal a kryptoměny.

AlphaWallet

AlphaWallet je tokenizační firma poskytující společnostem exkluzivní služby při uvádění jejich mincí na trh (ICO). S podporou sítě Ethereum umožňuje AlphaWallet uživatelům využívat výhod DAO, DeFi, stablecoinů a inteligentních kontraktů ERC 20.

Ke spojení fanoušků krypta s fotbalovými fanoušky dojde prostřednictvím integrace Ethereum s více než 20 000 tokeny, vloženými na vlastní blockchain pro podporu prodeje vstupenek na EURO 2020. Victor Zhang, generální ředitel společnosti AlphaWallet, k tomu uvedl:

„Pokud dokážeme převést 50 % digitálních vstupenek na různé události na blockchainové tokenizované vstupenky, máme okamžitě víc uživatelů, než je celkový počet všech uživatelů blockchainu na celém světě (42 290 000).“

Zhang dále dodává, že maloobchodní tokenizace světa právě začala a to nejzajímavější je teprve před námi. Je rovněž nadšený z toho, že vidí masovou adopci tohoto systému, která přináší obchodníkům obrovské zisky.

Řešení podvodu se vstupenkami

Victor Zhang dále sdělil, že výkonný obchodní zástupce UEFA poskytne prostředky, vstupenky a autoritu, zatímco tým AlphaWallet bude poskytovat pouze technologii.

Proces prodeje lístků na Euro 2020 je klíčový rovněž v otázkách pravosti vstupenek, které vždy obklopují fotbalové zápasy. Transparentnost, účinnost a efektivitu prodeje vstupenek lze pomocí technologie blockchain zvýšit. Celý proces distribuce vstupenek od nákupu, sledování, ukládání až po jejich prodej tak bude podporován spolehlivou funkcí smart kontraktů.

Protože je tento proces plně automatizovaný, může být hlavní zbraní proti podvodníkům, kteří prodávají falešné lístky na ulicích. Nyní jsou vstupenky snadno zkontrolovatelné prostřednictvím speciální adresy Ethereum. To znamená, že pokud chce osoba zakoupené vstupenky znovu prodat, může to udělat v řetězci. Právo vlastnit virtuální lístek lze převádět z osoby na osobu úplně stejně jako kryptoměny.

Victor Zhang dále dodal:

„Ačkoli tato technologie ještě není připravena na úplnou tokenizaci globální ekonomiky, je velmi blízko.“

Závěr

Tento nový systém tokenizovaných vstupenek na bázi Ethereum byl již testován během ruského mistrovství světa ve fotbalu v roce 2018.

Na rozšíření tohoto systému prodeje vstupenek, založeného na blockchainu, pracuje rovněž organizace FIFA. Jejich cílem je vytvoření systému, který bude odpovídat standardu ERC-875 pro prodej vstupenek.

Trend tokenizace postupoval v roce 2019 úspěšně vpřed. Vždyť pouze v tomto roce lidé koupili přes online službu více než 941 400 000 sportovních vstupenek.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře