Buterin chce urychlit přechod na Ethereum 2.0 a je také mezi zabanovanými YouTubery

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Spoluzakladatel nadace Ethereum, Vitalik Buterin nedávno ve svém příspěvku zveřejnil alternativní návrh pro brzký přechod na verzi Ethereum 2.0.

Brzký přechod na 2.0

Na fóru ETH Research zveřejnil 23. prosince Buterin svůj návrh pro zrychlený harmonogram pro přechod Ethereum 1.0 na Ethereum 2.0 prostřednictvím nového typu validace ETH, označovaného jako validátor přátelský k eth1.

Buterin komentoval, že tento nový alternativní návrh bude vyžadovat méně hledání v síti. Základní jádro systému Ethereum má naplánovaný přechod na verzi Ethereum 2.0 již začátkem následujícího roku.

Hlavní upgrade sítě na blockchainu Ethereum je právě navržen tak, aby změnil svůj stávající algoritmus Proof-of-Work (PoW) na Proof-of-Stake (PoS). Jak bylo dříve oznámeno, první fáze přechodu proběhne 3. ledna 2020. Buterin se vyjádřil:

„Validátoři, kteří se chtějí zapojit do systému eth1, se mohou registrovat jako validátoři přátelští k eth1. Uzel eth1 by stáhl všechny bloky a udržoval by plně aktualizovaný stav.“

Jak na tom budou transakční poplatky?

Buterin dále uvedl na fóru, že v důsledku navrhovaného postupu přechodu na Ethereum 2.0 se transakční náklady v celé síti Ethereum mohou mírně zvýšit. Jednoduché transakce ERC20 by mohly vzrůst maximálně o 5-10%.

„Existují některé výjimečné aplikace, které se stanou výrazně méně životaschopnými. Jednoduchá transakce ERC20 včetně DAI by se mohla stát o 5-10% dražší.“

Vitalik věří, že blockchain Ethereum na algoritmu PoS bude bezpečnější než Bitcoin (BTC). Podle některých zdrojů ale ani vývojáři, pracující na ETH 2.0 sami nevěří, že aktuálně řeší problémy, které se mají řešit.

YouTube ban i na Vitalikovo video z roku 2016?

Mezitím mazání videí z YouTube kvůli údajnému porušení pravidel došlo i na Buterina. Bylo smazáno jeho Q&A video z roku 2016 a ani po odvolání nebylo toto video obnoveno. Důvodem je údajně porušení pravidel ohledně prodeje regulovaných produktů.

Závěr

Již počátkem následujícího roku se dočkáme přechodu na novou verzi Etherea a rozhodně potrvá pár dní, než bude vyladěná. Jak se projeví aktualizace sítě na ceně, o tom vás budeme ještě informovat. Kauzu mazání videí na YouTube sledujeme také.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: