Tokenizace prvních firem je blízko – tvrdí Richard Watzke z XIXOIO

0
richard-watzke

Na první krypto-bankovní mezinárodní konferenci jsme vyzpovídali CEO společnosti XIXOIO, která chce na českém trhu spustit velmi zajímavý produkt. Ten umožní tokenizovat firmy. Jak to vlastně bude fungovat? Proč nechtějí jít cestou ICO ale IPCO?

Co je cílem XIXOIO

Zmíněný projekt má několik modulů, které pomohou již zaběhnutým firmám tokenizovat jejich aktiva, díky čemuž získají nové finance pro další investice. Investoři pak obdrží tokeny, za kterými se schovává nejen příslib (jako u ICO), ale reálná hodnota aktiv.

Jaká je výhoda IPCO

IPCO je v podstatě poskládání pozitivních aspektů z ICO a IPO. Tokeny budou prodávány jako u ICO, ale budou kryty reálnou hodnotou aktiv již zaběhnutých firem. Prostředky, které jsou pro danou firmu vysbírány, bude následně držet banka a budou uvolňovány postupně, podle toho jak firma plní svůj plán, na který chtěla peníze od investorů získat.

Neobdrží tedy celou částku a bude tak nucena po malých krůčcích plnit své cíle, za které obdrží peníze. Investoři tak budou chráněni mnohem více než doposud. Kéž by něco takového dříve fungovalo i u ICO…

Kdy můžeme očekávat první tokenizaci?

Pan Watzke na konferenci učinil prohlášení, kde tvrdí, že první firmu stokenizují do roka. Budeme tedy bedlivě sledovat průběh projektu a byli bychom rádi, kdyby se jim to opravdu povedlo.

Závěr

Česká republika by tak mohla opět ukázat, že v krypto světě je jedním z lídrů, tak jak se to povedlo například Slush Poolu, Trezoru, Paralelní Polis a mnoha dalším. Tito jmenovaní si svou cestu již vyšlapali a ukázali světu obrovský potenciál, zda se to povede i projektu XIXOIO ukáže čas.

Komentujte

avatar
  Subscribe  
Upozornit na