Americký vývojář zatčen za školení Severokorejců v blockchainu

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Online kryptoměnová platforma byla zastavena vrchním soudem • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Polední zprávy] • Češi letos koupili kryptoměny za téměř 2 miliardy • Tether dosáhl tržní kapitalizace 10 miliard USD • a další novinky

Vítejte u našich pravidelných zpráv. Zde najdete přehled toho nejdůležitějšího, co se během uplynulého dne v kryptosvětě událo. TRHY Dnešek zatím...
Profilový obrázek
Radek Petráš
Vystudoval jsem Pedagogickou fakultu na Západočeské univerzitě v Plzni, obor učitelství pro 1. stupeň ZŠ. Říká se, že být učitelem je poslání. V dnešní době stále více platí, že je to spíše k pos.... Nicméně se nevzdávám a dětem se věnuji i v současnosti. Pro Kryptomagazín píšu od června letošního roku a je to pro mě mnohdy dobrý relax po boku stále dobře naladěné Denisky. ..

Státní zástupce oznámil, že Virgil Griffith, který pracuje od října 2016 pro Nadaci Ethereum, byl zatčen. Důvodem k zatčení byla jeho cesta do Korejské lidově demokratické republiky (KLDR), kde se zúčastnil odborné konference a přednesl zde svou prezentaci o svých zkušenostech s využitím kryptoměny. Griffith je viněn z toho, že KLDR poskytl návod, jak pomocí kryptoměn a technologie blockchain obcházet sankce.

Zatčení

36letý Virgil Griffith byl zatčen 29. listopadu na mezinárodním letišti v Los Angeles. Nyní dojde k jeho obvinění za porušení Mezinárodního zákona o ekonomických silách (IEEPA). John Demers, zástupce generálního prokurátora pro národní bezpečnost, k této věci uvedl:

„Navzdory obdrženého varování Griffith odcestoval k jednomu z předních protivníků Spojených států do Severní Koreje, kde učil své publikum, jak používat blockchainovou technologii k vyhýbání se sankcím.“

Americký prokurátor Geoffrey S. Berman následně dodal:

„Virgil Griffith poskytl Severní Koreji vysoce technické informace, přestože věděl, že tyto informace by mohly být použity na pomoc Severní Koreji při praní peněz a vyhýbání se sankcím. Tím ohrožoval sankce, které byly stanoveny proto, aby vyvinuly maximální tlak na nebezpečný režim Severní Koreje.“

Obviněnému hrozí až 20 let ve vězení, neboť dle nařízení IEEPA je všem občanům USA zakázáno vyvážet jakékoli zboží, služby nebo technologie do KLDR bez svolení ministerstva financí, úřadu pro kontrolu zahraničních aktiv.

Konference

V dubnu letošního roku byla v Korejské lidově demokratické republice uspořádána konference Blockchain a kryptoměna, která se konala v Pchjongjangu.

Griffith, který žije v současné době v Singapuru, ale je stále americkým občanem, požádal o souhlas s účastí na této konferenci. Ačkoli ministerstvo zahraničí Griffithovi povolení nevydalo, on na tuto konferenci odcestoval, čímž porušil americké sankce vůči KLDR.

Zástupce generálního ředitele FBI William F. Sweeney Jr. k této skutečnosti uvedl:

„Existují zřejmé důvody, proč byly na Severní Koreu uvaleny sankce. Země a její vůdce představují doslovnou hrozbu pro naši národní bezpečnost a bezpečnost našich spojenců. Griffith odcestoval do Severní Korei bez svolení federální vlády, což je v rozporu se zákonem.“

Sweeney dále uvedl, že USA nemohou dovolit nikomu, aby se vyhýbal sankcím. Severní Korea využívá finance a informace o různých technologiích k tomu, aby mohla stavět jaderné zbraně, které jsou hrozbou pro celý svět. Na závěr Sweeney uvedl, že ještě závažnější je ten fakt, že se americký občan rozhodl pomáhat protivníkovi USA.

Závěr

Severní Korea se údajně snaží vyvíjet vlastní kryptoměnu tak, aby se země vyhnula mezinárodním sankcím a našla tak cestu kolem globálního finančního systému, ovládaného USA.

Jak uvedl jeden z organizátorů kryptokonference v KLDR Alejandro Cao de Benos, je vývoj severokorejského tokenu stále v raných fázích. Mělo by se jednat o digitální měnu, která bude podobná Bitcoinu (BTC).

Co číst dále?

Nerovnost bohatství dosahuje úrovně před velkou recesí – Bitcoin může být řešením

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře