Nový platební systém Electra na blockchainu – stane se konkurencí?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Michal Fortýn
Michal Fortýn
Jsem kryptoměnový nadšenec a redaktor, působící na portálu kryptomagazin.cz, rád pracuji s novými technologiemi. Jako gamer rád sleduji herní scénu a zajímám se o propojení herního světa s tím kryptoměnovým. #memelord

Již tento měsíc začne testování nového projektu založeného na Proof of Stake (PoS) blockchainu, který má být zaměřen na digitální platby. Může se stát konkurencí pro tradiční systémy?

Nový finanční systém

Systém, známý jako ElectraPay, funguje jako klasická metoda pro platby, která obchodníkům umožní přijmout kryptoměny bez nutnosti služeb třetích stran, jako jsou banky či společnosti vydávající platební karty (Visa, Mastercard).

Robert Bakker, koordinátor rady Electra, prohlásil, že ElectraPay umožňuje poskytovatelům elektronického obchodování přijímat kryptoměnu ECA společnosti Electra. Oficiální spuštění systému bude oznámeno hned po dokončení pilotního testu.

„ElectraPay je řešení pro správu, které umožňuje obchodníkovi platit v ECA přímo na jeho účet ElectraPay.“

Bude konkurencí pro ostatní?

Bakker zdůraznil, že systém zpracovává také platby pro sledování prodejních, inventárních a zákaznických údajů.

„ElectraPay má vlastní globální peněženku, do které jsou platby sloučeny. Obchodníci si pak sami rozhodnou, kdy a kolik ECA chtějí stáhnout. Obchodník je tak schopen se rozhodovat a mít plnou kontrolu nad tím, co dělat s jeho výdělky.“

Electra však stále musí konkurovat předním systémům kryptoplateb jako je například BitPay, který se v současné době integruje do desítek platforem elektronického obchodování a systémů prodeje. U ElectraPay je těžké určit, kolik online prodejců systém přijme.

Aby společnost mohla konkurovat poskytovatelům kryptoplateb, plánuje rozšířit ElectraPay na Shopify, BigCommerce a další známé elektronické obchodní software. Plánují také integraci ElectraPay do pokladních strojů.

„ Existuje několik plánů, které se týkají rozšíření ElectraPay. To se stane v pravý čas.“

Závěr

Společnost Electra má ambiciózní plán, který může přinést novinku mezi kryptoplatby. Pokud jste obchodník, můžete se registrovat do 10. ledna 2020 do pilotní fáze testu, a 15. ledna vybere společnost Electra ty nejzajímavější projekty do další fáze.

Obchodní plán společnosti Electra je velmi zajímavý, ale není už na trhu nový a v konkurenci podobných služeb bude muset nabídnout něco navíc. Konkurence je ale v tomto odvětví nutná pro vytříbení trhu.


Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

5 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
5 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
Václav

Nevím, proč máš v nadpisu otazník. Ale v závěru jsi si odpověděl sám. Elektra nepřináší nic nového a převratného. A navíc na trhu jsou kryptoměny, které jsou již dnes mnohem dál…

Ferrero Rocher

Zase nejakej joudacoin,jako kdyby jich bylo malo.

pietro

Naprosto výstižný závěr. Čím víc konkurence, tím lépe, protože jedině konkurence přinese kvalitu..

Lakatoshi

…coz ale v pripade shitcoinů neplati.A cim vic shitcoinu tim mensi pravdepodobnost,ze konkretni shitcoin najde uplatneni.

Mamlas

Díky za připomenutí… Úplně jsem zapomněl, že ten shitcoin hodluju. Třeba to nebudou vyhozený penize…

Reklama: