Mohly by kryptotrhy a BTC fungovat i bez asijských trhů?

0
(0)
Michaela Nocarová
Michaela Nocarová
Už od mala mě táhla technika a sci-fi. Studium IT mě dotáhlo až do světa kryptoměn, kde se pohybuji od roku 2014. Od té doby jsem se toho naučila již mnoho. A stále se mám co učit. Nejvíc mě na nich fascinuje, že spojují tolik světů dohromady a možnost svobodné volby. Bez hranic.

Od počátku BTC, nejcennější kryptoměny podle tržní kapitalizace, hrály asijské trhy při jeho rozmachu neuvěřitelně důležitou roli. Od požadavků na těžbu BTC v Japonsku až po čínský kryptotrh, který v roce 2017 podnítil 90 % celosvětového obchodování. Téměř nešlo nezmínit BTC a asijský trh jedním dechem.

Pokud bychom však měli objektivně zkusit odhadnout, jestli je možné, aby Bitcoin existoval nezávisle na asijských trzích, pak ano, ale: 

Pouze 40 % těžební aktivity by mohlo přežít

Navzdory snahám Národní rozvojové a reformní komise (NDRC) o přerušení těžařských činností v Číně, dominuje Čína nejen světové produkci těžařského vybavení BTC, ale osm z deseti nejziskovějších těžebních poolů  také pochází z Asie, přičemž 40 % tvoří Bitmain.

V červnu 2019 byl celkový odhad celosvětové těžby ze 60 % v Číně, podle zprávy od Coin shares.

Celkový objem obchodování s kryptoměnami by klesl

Je to stará zpráva, že největší kryptoburzy, jako je Binance, Bitfinex a velké množství dalších rychle se rozvíjejících burz, byly/jsou částečně rozmístěny v Asii a pouze jejich pobočky se nacházejí v jiných zemích.

Snadno však můžeme zapomenout na skutečnost, že od roku 2018 působí v Asii více než 40 % nově otevřených kryptoburz. To znamená, že až polovina denního kumulovaného objemu obchodů s BTC je zaznamenána od obchodníků na asijských trzích. Bez asijských kryptotrhů by se tak projevil drastický pokles objemu obchodování s bitcoiny, tržní kapitalizace a celkové ceny.

Mohli bychom se rozloučit s alternativním inovativním financováním kryptoměn:

ICO (Initial Coin Offering)

ICO stále bojují s poskvrněnou pověstí, že jsou hřištěm pro kryptoměnové podvody. Initial Coin Offerings byly neuvěřitelně snadnou cestou pro kryptoinvestory, aby dosáhli na nově vydávané kryptoměny, přičemž asijské kryptotrhy byly a jsou základem pro financování ICO.

Jen v Singapuru v roce 2018 bylo provedeno 228 ICO. Ve skutečnosti v roce 2017, kdy Čína zakázala ICO, došlo k okamžitému poklesu ceny BTC o 26 %.

IEO (Initial Exchange Offering)

V roce 2019 Initial Exchange Offerings zaplavily fundraisingový prostor pro kryptoinvestory a asijské burzy, jako je Binance, Kucoin, Huobi a další IEO aktivně financovaly. Singapur se opět ujal vedení s více než 130 miliony dolarů získanými od uvedení více než 70 IEO.

Závěr

Před pěti lety by se zdálo nemožné představit si, že digitální měny by mohly prosperovat i jinde, než na západních trzích. Nyní je jasné, že i pro vedoucí kryptoměnu Bitcoin by bylo fungování bez asijských trhů minimálně velmi obtížné.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
spot_img