Evropa v čele institucionálních investorů a obavy, které brzdí celosvětovou adopci

0
(0)

Zprávy a souhrny

[Večerní souhrn článků] • Společnost MicroStrategy nakoupila opět BTC • a další články

Pokud máte málo času a nestíháte si procházet naše články po jednom, zkuste naše večerní shrnutí. Vše důležité, co...

[Odpolední zprávy] • Trhy končí týden v červených číslech • Velryba přesunula BTC za 1,45 mld. USD • a další články

Podívejte se na stručný přehled toho nejdůležitějšího, co se událo během uplynulého dne v kryptosvětě. TRHY Poté, co se Bitcoin vzpamatoval...
Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.
Vznik digitálních měn, jako je Bitcoin a další altcoiny, nabízí v tradiční a kryptoměnové komunitě četné příležitosti. Jak uvádí výsledky nové studie, mnoho lidí se zdráhalo přijmout svět digitálních aktiv. Výzkumná zpráva, zveřejněná společností Acuiti ve spolupráci se společnostmi Bitstamp a CME Group, odhalila, že současná míra adopce zůstává velmi nízká.

Studie se zúčastnili vedoucí představitelé obchodních skupin pro nákup, prodej a proprietární obchodování se specializací na obchodování s tradičními deriváty. Bylo zjištěno, že méně než pětina tradičních firem používá obchodování s digitálními aktivy, jako jsou bitcoiny či Ethereum.

Zdroj: Zdroj: Acuiti Insight Report , data.bitcointy.org, CME

Průzkum rovněž zjistil, že pro přijetí digitálních měn se rozhodlo 26 % poskytovatelů služeb na straně prodeje, zatímco tradičních obchodních společností bylo jen 17 %. Jak je vidět na výše uvedeném grafu, objem obchodování, který byl na svém vrcholu v květnu 2019, zaznamenal postupný pokles. Průzkum však zjistil, že v současné době roste poptávka po tradičních obchodních firmách.

Zdroj: Acuiti Insight Report , data.bitcointy.org, CME

Míra přijetí, mezi poskytovateli služeb ve vztahu k poptávce ze strany klientů vstoupit do obchodování, je na vzestupu, a jak je patrné z připojeného grafu, lze konstatovat, že Evropa (jako celek) z hlediska institucionálního přijetí vedla.

Co brání institucím před krypto adopcí

CTO Bitfinexu, Paolo Ardoino, v nedávném rozhovoru zastával názor, že vzhledem k tomu, že krypto je nový a neregulovaný trh, přičemž mnoho kryptoměn je obětí hackerů, je zapotřebí nového přístupu, který nabídne nová řešení, což by zase zvýšilo institucionální přijetí.

Distribuovaná likvidita, omezené zajišťovací nástroje, omezená podpora fiatů a slabé nebo žádné regulace mohou být v současnosti některými z hlavních důvodů, které brání přijetí.

Zdroj: Zdroj: Acuiti Insight Report , data.bitcointy.org, CME

Hlavní obavy adopce se liší

V průzkumu Acuiti byli všichni respondenti požádáni, aby si vybrali tři hlavní obavy týkající se adopce krypta. Bylo zjištěno, že hlavní obavy, které vyslovily tradiční obchodní společnosti, zahrnovaly bezpečnost směnáren, obavy z hackování, úschovy a požadavky na vysoké marže.

Hlavní obavy poskytovatelů služeb se však lišily od obav obchodních institucí. U makléřů vedla omezená poptávka klientů.

V případě bank a nebankovních poskytovatelů úvěru v zahraničí byly hlavními důvody nenabízení digitálních aktiv a neochota rozšířit svou nabídku. Následovaly obavy z burzovních AML a KYC, a také strach z poškození dobré pověsti.

Faktory, jako vysoká volatilita digitálních aktiv a nedostatek odborných znalostí interně, které chyběly u obchodních institucí, byly uváděny jako obavy mezi respondenty na straně prodejců.

Závěr

Výzkumná zpráva byla zakončena argumentem, že institucionální trh by se měl postupně přesunout směrem k adopci kryptoměn. Je ale zapotřebí větší regulační jasnosti pro poskytovatelé služeb na straně prodeje. Pokud bude brzy vytvořena, kryptoměny budou mít připravenou cestu pro rychlý růst.

Evropa v čele instituciálních investorů a jaké jsou obavy, které brzdí celosvětovou adopci?

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře