Bitcoin vs. Altcoiny – co je rozumnější investicí pro rok 2020?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Profilový obrázek
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Býčí sentiment je zpět a obchodníci přemýšlí, jak své finance správně zúročit. Většina investorů si tak pokládá otázku, která kryptoměna bude mít největší návratnost. Pojdme se společně podívat na všechny pro a proti altcoinů vůči Bitcoinu.

Bezpečí v náruči Bitcoinů

Bitcoiny jsou nejvíce decentralizovaným projektem, s největším počtem uživatelů a nejlepší inteligencí v oblasti informatiky, která v současné době pracuje na rozvoji své sítě. Má největší síťový efekt, nejvíce podpůrnou infrastrukturu vybudovanou kolem něj a nejlepší kompromisy pro samostatnost. Snad nejdůležitější pro obchodníky je, že Bitcoin má také největší likviditu a nejbezpečnější síť.

Co mohou nabídnout Altcoiny

Altcoiny na druhé straně jsou obvykle mnohem volatilnější a riskantnější. Nejsou tak zabezpečené, nemají tolik likvidity a mohou být snáze napadnuty, protože mají nižší hashrate nebo jsou méně bezpečné na základě konsensu PoS. Každý altcoin by měl být posuzován případ od případu a vždy důkladně prostudován.

Známější altcoiny jako Bitcoin Cash nebo Ethereum mají však taky slušnou infrastrukturu. Například DeFi má na ETH již miliardu dolarů uzamčených prostředků. Jak již bylo řečeno, každý z těchto projektů musí být zkoumán jednotlivě. Nelze vše házet do stejného pytle.

Altcoiny nabízejí vysokou volatilitu

Mnoho obchodníků s altcoiny má rádo přidanou volatilitu, protože nabízí mnohem větší zisk. Většina altcoinů stoupá, když se bitcoin zvedá, někdy o mnohem více než samotný BTC, ale totéž platí opačně, pokud BTC začne klesat.

Vše má své plusy a mínusy

Během roku 2017 se někteří obchodníci stali milionáři ze super malého altcoinu, který náhle získal spoustu zájmu kvůli partnerství nebo nové funkci. Bez ohledu na to většina altcoinů ztratila během medvědího trhu více než 90 % své hodnoty a některé projekty zemřely úplně.

Bitcoin dramaticky poklesl a několikrát ztratil více než 80 % své ceny, ale také vzrostl z 0,06 USD na historicky nejvyšší hodnotu 19 891 $, což představuje zisk 33 151 566,66 %. Vzhledem k jeho omezené nabídce a konsensuálním pravidlům je to investice s téměř neomezeným potenciálem nárůstu.

Závěr

Dle srovnání výše nám Bitcoin vychází jako vítěz pro investici roku 2020, zejména co se týče bezpečnosti a stability. Je to původní kryptoměna a neustále vede vývoj blockchainu prostřednictvím procesu BIP. Altcoiny vám naproti tomu mohou vydělat více peněz za kratší čas, ale jsou mnohem riskantnější a během chvilky můžete přijít o všechno. Co si však vyberete, to je jen na vás.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

6 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: