Bitcoin vs. Altcoiny – co je rozumnější investicí pro rok 2020?

0
(0)
Denisa Ogurcakova
Denisa Ogurcakova
Kryptoměny mi vždy přišly zajímavé a svět blockchainu doslova fascinující, proto jsem se o tomto tématu chtěla dozvědět více a zapojila se do týmu kryptomagazínu.

Býčí sentiment je zpět a obchodníci přemýšlí, jak své finance správně zúročit. Většina investorů si tak pokládá otázku, která kryptoměna bude mít největší návratnost. Pojdme se společně podívat na všechny pro a proti altcoinů vůči Bitcoinu.

Bezpečí v náruči Bitcoinů

Bitcoiny jsou nejvíce decentralizovaným projektem, s největším počtem uživatelů a nejlepší inteligencí v oblasti informatiky, která v současné době pracuje na rozvoji své sítě. Má největší síťový efekt, nejvíce podpůrnou infrastrukturu vybudovanou kolem něj a nejlepší kompromisy pro samostatnost. Snad nejdůležitější pro obchodníky je, že Bitcoin má také největší likviditu a nejbezpečnější síť.

Co mohou nabídnout Altcoiny

Altcoiny na druhé straně jsou obvykle mnohem volatilnější a riskantnější. Nejsou tak zabezpečené, nemají tolik likvidity a mohou být snáze napadnuty, protože mají nižší hashrate nebo jsou méně bezpečné na základě konsensu PoS. Každý altcoin by měl být posuzován případ od případu a vždy důkladně prostudován.

Známější altcoiny jako Bitcoin Cash nebo Ethereum mají však taky slušnou infrastrukturu. Například DeFi má na ETH již miliardu dolarů uzamčených prostředků. Jak již bylo řečeno, každý z těchto projektů musí být zkoumán jednotlivě. Nelze vše házet do stejného pytle.

Altcoiny nabízejí vysokou volatilitu

Mnoho obchodníků s altcoiny má rádo přidanou volatilitu, protože nabízí mnohem větší zisk. Většina altcoinů stoupá, když se bitcoin zvedá, někdy o mnohem více než samotný BTC, ale totéž platí opačně, pokud BTC začne klesat.

Vše má své plusy a mínusy

Během roku 2017 se někteří obchodníci stali milionáři ze super malého altcoinu, který náhle získal spoustu zájmu kvůli partnerství nebo nové funkci. Bez ohledu na to většina altcoinů ztratila během medvědího trhu více než 90 % své hodnoty a některé projekty zemřely úplně.

Bitcoin dramaticky poklesl a několikrát ztratil více než 80 % své ceny, ale také vzrostl z 0,06 USD na historicky nejvyšší hodnotu 19 891 $, což představuje zisk 33 151 566,66 %. Vzhledem k jeho omezené nabídce a konsensuálním pravidlům je to investice s téměř neomezeným potenciálem nárůstu.

Závěr

Dle srovnání výše nám Bitcoin vychází jako vítěz pro investici roku 2020, zejména co se týče bezpečnosti a stability. Je to původní kryptoměna a neustále vede vývoj blockchainu prostřednictvím procesu BIP. Altcoiny vám naproti tomu mohou vydělat více peněz za kratší čas, ale jsou mnohem riskantnější a během chvilky můžete přijít o všechno. Co si však vyberete, to je jen na vás.

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
6 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře
pinďa

Mě by fakt zajímalo kolik se těch spekulantů stálo milionáři v tom roce 2017 na altcoinech a kolik jich skončilo z holou řití ze 100% 2% ? se stali milionáři , kolik lidí nakupovali XRP za 2-3 usd kolik lidí nakupovalo BCH když padal ze 4K na 1 500 usd a jak si nemysleli že dobře kupovali , četl jsem článek že dokonce jeden borec nakupoval BCH jak sletěl z ceny 4 000 usd na 1 800 usd tak jeden investor nakupoval za miliony dolarů BCH při ceně 1 800 usd protože si myslel že to je výhodný nákup když to spadlo ze 4 litrů a kaj je ted , ten si musel hodit provaz na krk (miliony dolarů investice v p*rdeli ).A kolik jich bylo takových investorů i na XRP co kupovali krásně ripple za krásných 1.5 usd jak to padalo ze 3.8 usd .Tak kolik je těch milionářů ?? pamatuji jak plno joudů kupovalo Vertcoin za 3-4 usd jak krásně nakoupili prý je to budoucnost a vystřídá bitcoin jo ……kde je ty vole ted na pár centech z 9 dolarů .

Petr 2

Kdyby podotýkám kdyby jsi byl obchodník, věděl by jsi že existují cykly kdy se plus minus nakupují ale hlavně žádný velký obchodník nenakupuje za a, jedním nákupem a za b, nikdy nenakupuje za cenu na trhu ale daleko pod.

pinďa

Hele ty to vykládáš jak kdyby každý na tom vydělával těžký prachy a nikdo neprodělával přitom spekulantství nebo podle tebe obchodník aby vydělal musí to druhému obchodníkovy prodat dráž a můžeš mít cykly signály jaké chceš na té druhé straně komu to prodáváš stojí taky obchodník který to od tebe nakupuje a jeden z vás musí tenhle obchod prohrát tohle je trading mě nemusíš poučovat .O krásném snu jak každý vydělává těžký prachy na altcoinech a stali se z nich milionáři můžeš vykládat hloupým nováčkům ,úplně stejný v pokru tam si taky smlsnou velryby na rybičkách nejdřív je naženou a pak je vyžerou .

pinďa

A za další bavíme se o investici (kde každý kdo vstupuje do krypta s tímto úmysle jde na víc když investuje těžký prachy) nebo spekulantství ano spekulanti na to z krátkodobého hlediska něco vytřískají ale většina co do toho investoval z dlouhodobého hlediska skončila na bubnu příkladem může být samotný Vertcoin který byl hitem 2017 a banda to skupovala jako o dušu za 3 usd atd (spekulant na tom vydělal nebo lehce prodělal protože to střelil ale ten kdo to nakoupil z dlouhodobého hlediska to neprodal protože tomu věřil když to kupoval za 3-4 dolary že to nakoupil správně protože to přeci dumplo z 9 dolarů a nakoupil to za super cenu 3-4 dolarů a věřil že se to opět na těch 9 vrátí a to samé bylo i u ostatních altů podobně .

Lakatoshi

Ty obrovsky pumpy z konce roku 2017 byla akorat chamtivost a idiotstvi vsech zucastnenych,kdy kazdej shitcoin udelal XXX nasobne zisky,ty sikovnejsi co vcas koupili a prodali mohli vydelat,prodelali hlupaci co se nechali jen nalakat a nevedeli co kupujou.Udava se ze na trzcich vydelava cca 10% spekulantu v kryptu to bude podobny a tech co do toho prisli jak ty rikas s holou prdeli a vydelali miliony bude zlomek (mozna tak 1%).

pinďa

No nevím jestli prodělali jen hlupáci myslím že prodělali i ti co tomu konkrétnímu projektu věřili plno investorů co vím z různých kryptokomunit investovalo z dlouhodobého hlediska do různých shitcoinu jako byl Vertcoin či XRP kde to kupovali za 1-2 dolary a byli tak pevně přesvědčeni že XRP se už nikdy nedostane pod 1 dolar , jo kaje ted ? jestli XRP udělá dolar tak BTC udělá nové All-Time-High a o Vertcoinu se nemá smysl bavit do toho mohl investovat jen blb .Řeknu to asi tak na spekulace shitcoiny můžou vydělat to netvrdím ale jen blb investuje do toho z dlouhodobého pohledu , na dlouhodobou investici je jasný jen bitcoin to je svatá pravda ale tohle většina nových investorů moc neví a proto na tom ve většinou prodělají když se dá bitcoin do pohybu jakýkoliv směrem a to stejné bylo o rok 2017 kde btc ztratilo 80% ale většina altcoinu padla o 95% pak BTC stáhl svojí ztrátu z roku 2017 do dnešní doby na 55% a většina altcoinu z 2017 do dnešní doby je pořád do dnešní doby ve ztrátě přes 90% z velkého boomu jen tady tvrdí mistr Kopil jak krásně nám dělají dělají altcoiny desítky procent jak každý vydělává ale ve skutečnosti od velkého boomu jsou všechny altocoiny o proti bitcoinu v těžkých ztrátách .To že Vertcoin padl z 9 dolarů nikoho nezajímá to že XRP padlo ze 3.8 usd nikoho nezajímá to že BCH padlo ze 4 000 usd taky nikoho nezajímá to že Dash padl z 1 500 usd taky nikoho nezajímá ale hlavně že stojí stál 50usd a udělal 50% na 100 dolarů tak každý vydělal docela směšné ale jako lakačka pro blbce dobrý .

spot_img