BTC – Čeká nás další dump?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Stanislav Jirák
Stanislav Jirák
O kryptoměny se zajímám již více jak 5 let, kdy jsem většinu svých prostředků zainvestoval do Bitcoinu po $232 za kus. Momentálně se day-tradingu věnuji na plný úvazek a ve volném čase jako vývojář datových skladů a datový vědec pracuji na vlastních projektech v oblasti ML/AI. Vyhrál jsem také hackathon na blockchainu (soutěž v programování). Rád cestuji a zajímám se o nové technologie.

Máme zde po krátké pauze další analýzu BTC, tak se pojďme podívat, jak situace na trhu vypadá a kam by se případně mohla cena ubírat.

Aktuální cena: 7,400 USD

Současná situace

Po dumpu z 8,000 USD na 3,800 USD se již druhý týden pohybujeme ve vzestupném kanálu směřující opět k 8,000 USD.
Momentálně se nacházíme v první silné resistanční zóně, zatímco StochRSI je již překoupené a Volume slábne.

Resistance

První silná resistance je v oblasti 7,200-7,400 USD, kde vidíme roční statickou resistanci a trendovku druhé rotace, jak je zobrazeno na obrázku. Tato úroveň se nachází uprostřed současného trendového kanálu.

Nad ní je patrná mimořádně silná resistance, která je tvořena historickým trendem, druhou rotací, statickou resistancí a SMMA200. Poražení zmíněného trendu zapříčinilo pád o více jak 50 % před třemi týdny a zároveň se nachází na horním okraji vzestupného trendu.

Supporty

Při pohybu dolů vidíme, vedle psychologického supportu 7,000 USD, silný support 6,400 USD na horním okraji trendového kanálu z léta minulého roku. Dále pak úrovně 5,880 USD a 5,380 USD, které by za předpokladu růstu ceny až k 8,000 USD, zároveň představovaly Fibonacciho hladinu 0.5, respektive 0.382.

Ve hře je také formace dvojitého dna okolo 4,000 a nové low na spodním okraji trendového kanálu okolo 3,500 USD.

Závěr

Pokud bude následovat růst ceny až k 8,000 USD, je možné, že poté uvidíme korekci na horní okraj trendového kanálu (aktuálně 6,400 USD) a poté pull-back směrem nahoru.
To by v našem případě představovalo bullish scenario.

Pokud cena selže již na současné úrovni (okolo 7,400 USD), je možné, že uvidíme další dump nebo dokonce nová low, popřípadě double-bottom. To bude záležet na tom, jakým způsobem bude cena odmítnuta a pak buď může nastat ostrý pád dolů, nebo postupné vyklesání někam do oblasti 5k.

Privátní skupina

Pokud se o trading zajímáte vážněji a chtěli byste profitovat z pohybů na trhu, neváhejte mě kontaktovat na [email protected]
V rámci privátní skupiny nabízím analýzu trhu na denní bázi (zde na kryptomagazínu publikuji průměrně 1x za 14 dnů) a detailnější komentáře, které se již nevejdou do článku.

Disclamer

Autor článku ani portál kryptomagazin.cz nenesou žádnou odpovědnost za investice učiněné na základě zde uvedené analýzy.

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

2 KOMENTÁŘE

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
2 Komentáře
nejstarší
Nejnovější S nejvíce hlasy
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: