28.03.20 Technická analýza akcií AMD a Facebook – Po pullbacku pokračování v poklesu?

0
(0)

Zprávy a souhrny

Ing. Jaroslav Jarolím
Jsem vystudovaný ekonom, který našel zálibu ve slavných dílech autorů jako je Adam Smith, David Ricardo a John Keynes. Téměř čtyři roky se věnuji technické analýze kapitálových trhů, k čemuž jsem později začal komplementárně využívat i fundamentální analýzu. Zaobírám se ovšem i makroekonomii, a především měnovou politikou. Jedná se totiž o zásadní disciplíny, které jsou třeba pro pochopení celého kontextu finančního trhu. Na všechna zmíněná témata už roky pravidelně publikuji. Především se snažím své čtenáře v těchto okruzích vzdělávat a poskytnout jim ucelenou myšlenkovou mapu, jak nad celým finančním světem přemýšlet. Osobně totiž preferuji komplexní znalostní základ, díky kterému může každý účastník trhu minimalizovat případná rizika.

Tak máme další weekly close za sebou a s tím je na čase se podívat, jak jsou na tom akcie vybraných společností. Dnes se konkrétně podíváme na akcie firmy Advanced micro devices (AMD) a Facebook. Na AMD jsme měli analýzu již před dvěma týdny, tak tu budeme mít alespoň nějaký kontrast. Co se týče trhu s akciemi Facebooku, tak na ten jsem dělal poslední analýzu někdy v září minulého roku. Od té doby se situace na trhu markantně změnila.

Každopádně, tento týden se zazelenalo a otázkou zůstává, co bude dál. Americký prezident Donald Trump schválil ekonomický stimulus v objemu 2 miliard dolarů. Prý bylo původně přislíbeno až 5 miliard dolarů, takže je pravděpodobné, že již v premarketu trhy zareagují.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti AMD

analýza AMD

Z grafu je zřetelné, že support na cenové úrovni 39,13 USD moc hezky držel a dokonce vydržel. Nakupující hladinu spolehlivě bránili, až se nakonec kurz od podpory konečně odrazil. Na trhu s akciemi AMD máme od začátku pádu již druhý pullback, který teď naráží na rezistenci v cenovém levelu 48 USD. Zamítnutí ještě neproběhlo, takže je tu stále šance, že s příštím týdnem se průraz povede.

Nicméně, já bych tak pozitivní nebyl a kdybych byl v kůži těch, co vstupovali do pozic na supportu 39,13 USD, tak prodávám. Přecejenom 18% zisk je za tak krátkou dobu docela uspokojivý. Ale jak říkám, velký vliv na budoucí vývoj bude mít samotný open v novém týdnu. Nemluvě o tom, že ve středu je nový měsíc. Jestli se nepovede v úterý zavřít nad rezistencí, tak jdeme spíše dolů.

Indikátory

Z RSI křivky je patrné, že hraniční hladina 30 bodů zafungovala jako support a níž trh nepustila. Ovšem po ukončení pullbacku očekávám otestování této hranice a je i pravděpodobný propad do přeprodané části. Dá se předpokládat, že pokles křivky hluboko do přeprodané oblasti by automaticky znamenal i průraz supportu 39,13 USD. Určitou naději dává indikátor MACD, kde mají křivky čerstvě po bullish crossu. Bohužel, může se jednat o falešný signál. Křivky Stoch RSI brzy čeká bearish cross a to by mohlo být i signálem pro ukončení pullbacku.

Aktuální situace na 1D TF akcií společnosti Facebook

analýza facebook

Nyní přejdeme na trh s akciemi Facebooku. Abych řekl pravdu, tak struktura trhu z posledních 2-3 let se mi tady zrovna moc nelíbí. Samotná společnost čelí obrovské nevoli a to jak ze strany politického spektra, tak i ze strany samotných uživatelů. Od historického maxima až po lokální low ztratily akcie Facebooku skoro 38 % ze své hodnoty. Ovšem i zde proběhl pullback, který menší část předchozích ztrát umazal. Nicméně, i tady moc neočekávám, že by pullback v rámci retracementu měl vyšší dopad.

Samotný pullback začal na úrovni 139,22 USD a předtím si všimněte, že cena prakticky padala volným pádem s velmi krátkými zastávkami. A to za doprovodu zvýšené volatility. Momentálně se cena zdržuje u levelu 159,36 USD a stejně jako u trhu předchozího, tak i zde je třeba počkat na open nadcházejícího týdne a i měsíce.

Indikátory

Vývoj akcií Facebooku byl o něco horší i z pohledu indikátoru RSI. Zde se hraniční oblast 30 bodů propálila a dokonce dvakrát. Na druhou stranu nedošlo až tak k hlubokému poklesu, kdy dno je na 25,62 bodech. Na křivkách MACD je opět bullish cross a co se týče Stoch RSI, tak taktéž signalizuje možné ukončení pullbacku.

Závěr

Když se i nadále budeme držet toho, že jsme na počátku krize, tak nelze brát aktuální růst jinak než za obyčejný pullback. Jak jsem několikrát zmiňoval, tak je důležitý weekly open a měsíční open. A se začátkem měsíce dubna i počítám s větším pohybem. Spíš bych to viděl na pokračování v poklesu, ale z menší části zcela nezavrhuji i možnost prodloužení retracementu.

POZOR: Žádné údaje v článku nejsou investiční radou. Před jakýmkoliv investováním proveďte vlastní research a analýzu, vždy obchodujete jen na své vlastní riziko. Tým kryptomagazin.cz důrazně doporučuje individuální zvážení rizik!

Byl pro vás tento článek přínosný a dobře napsaný?

Klikni na hvězdičky pro hodnocení!

Průměrné hodnocení 0 / 5. Počet hlasujících 0

Buď první kdo článek ohodnotí

Přihlásit k odběru
Upozornit na
guest
0 Komentáře
Zpětná vazba na text v článku
Zobrazit všechny komentáře

Rychlý a bezpečný nákup:

Reklama: